Trwa ładowanie...
d2nrq63

Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy

książka
d2nrq63
5.0
(1 głos)
Oceń:
Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy
Tytuł oryginalny

Two Years Eight Months and Twenty-Eight Nights

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
0008C711_original_6F51B090AB66476F.jpg
Inne

Erudycyjna baśń dla dorosłych o ponadczasowej miłości i odwiecznych konfliktach, ścieraniu się wielkich idei i triumfie rozumu nad fanatyzmem i nietolerancją.

W roku 1195 pod domem Ibn Ruszda zjawia się dziewczyna imieniem Dunia, którą filozof przyjmuje pod swój dach, nie podejrzewając, że jest dżinniją, istotą z dymu bez ognia, księżniczką Peristanu, czarodziejskiej krainy zaludnionej dżinnami, ifrytami i pomniejszymi demonami. I choć związek tej specyficznej pary nie trwa długo, dzięki spektakularnej płodności Duni jego owocem jest liczna gromada nie w pełni zwyczajnych dzieci. Tysiąc lat później ich potomkowie, nieświadomi początkowo swych nadnaturalnych mocy, odegrają kluczową rolę w wojnie, która rozegra się na Ziemi i będzie trwała dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy. I która zmieni świat na zawsze.

Mistrz Rushdie po swojemu, z ironicznym humorem i niezwykłym kunsztem, łączy historię i legendy, postaci rzeczywiste i baśniowe, prawdę i zmyślenie, by ukazać naszą rzeczywistość z perspektywy odległej przyszłości, w której ludzkość żyje w szczęśliwym, areligijnym świecie.

Ta nieokiełznana, zwariowana, szkatułkowa powieść mimo baśniowej konwencji stanowi trafny i przenikliwy komentarz na temat współczesności, odbijając w satyrycznym zwierciadle dylematy i szaleństwo naszych czasów. Zainspirowana Księgą tysiąca i jednej nocy, jest także hymnem jednego z największych gawędziarzy współczesnej literatury na cześć sztuki opowiadania i potęgi wyobraźni.

d2nrq63
Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy
Numer ISBN

978-83-7818-761-5

Wymiary

150x225

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

7

Liczba stron

328

Podziel się opinią

Share
d2nrq63
d2nrq63
d2nrq63
d2nrq63
d2nrq63