Trwa ładowanie...
d1ieudd
09-04-2016 00:00

Dusza cesarza

książka
Oceń jako pierwszy:
d1ieudd
Dusza cesarza
Tytuł oryginalny

The Emperor's Soul

Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Kiedy Shai zostaje pojmana podczas próby zastąpienia Księżycowego Berła niemal idealnym falsyfikatem, musi targować się o życie. Cesarz Ashravan co prawda nie zginął podczas ataku skrytobójcy, ale utracił świadomość – a fakt ten nie wyszedł na jaw jedynie dlatego, że w tym samym zamachu zginęła jego żona. Jeśli jednak po trwającej sto dni żałobie cesarz nie pokaże się publicznie, rządzące Stronnictwo Dziedzictwa utraci władzę, a cesarstwo pogrąży się w chaosie.
Shai dostaje do wykonania niemożliwe zadanie: w ciągu niecałych stu dni stworzyć – za pomocą Fałszerstwa – nową duszę dla cesarza. Niestety, Fałszowanie dusz jest uważane za bluźnierstwo przez tych, którzy ją pojmali. Shai zostaje zamknięta w niedużej, brudnej komnacie, strzeżona przez człowieka, który czuje do niej nienawiść, szpiegowana przez polityków i uwięziona za drzwiami opieczętowanymi jej własną krwią. Jedynym sojusznikiem Shai jest Gaotona, najbardziej lojalny doradca cesarza, który próbuje zrozumieć jej prawdziwy talent.
Shai brakuje czasu. Tworząc Fałszerstwo i próbując zrozumieć prawdziwe motywy tych, którzy ją uwięzili, musi jednocześnie opracować doskonały plan ucieczki.

Dusza cesarza
Numer ISBN

978-83-7480-653-4

Wymiary

140x200

Gatunek

Fantasy & SF,Powieści i opowiadania

Oprawa

6

Liczba stron

128

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ieudd
d1ieudd
d1ieudd