Drukarnia Naukowo-Techniczna ma 60 lat
W piątek Drukarnia Naukowo-Techniczna, która od września 2005 r. stanowi jeden z oddziałów PAP, świętuje jubileusz 60-lecia.
Miliony wydrukowanych książek - podręczników akademickich, słowników, albumów, literatury pięknej, nagrody za wysoką jakość - w piątek Drukarnia Naukowo-Techniczna, która od września 2005 r. stanowi jeden z oddziałów PAP, świętuje jubileusz 60-lecia.
Gdy w 1950 r. zakład zaczynał działalność (wówczas pod nazwą Drukarnia im. Rewolucji Październikowej) należące do niej zecernia i introligatornia były jednymi z największych w Europie. Drukarnia wykonywała nie tylko zamówienia na rynek krajowy, ale - dzięki wydanemu w 1959 r. po angielsku Atlasowi hematologicznemu, który na I Międzynarodowej Wystawie w Lipsku zdobył srebrny medal - realizowała zlecenia dla zagranicznych klientów.
12 grudnia 1990 r. Drukarnia zmieniła nazwę na Przedsiębiorstwo Państwowe "Drukarnia Naukowo-Techniczna", a 3 lutego 1999 r. została skomercjalizowana. 18 sierpnia 2005 roku Drukarnia została włączona w strukturę Polskiej Agencji Prasowej.
Dziś Drukarnia jest wciąż jedną z największych w Polsce i najbardziej rozpoznawalnych wśród klientów, mimo dużej konkurencji. DNT ma stałych klientów w Polsce i za granicami: drukuje m.in. dla Danii, Wielkiej Brytanii i Litwy.
Drukarnia Naukowo-Techniczna wykonuje na zlecenia klientów albumy, słowniki, książki naukowo-techniczne i beletrystyczne, podręczniki szkolne i edukacyjne, książki dla dzieci oraz kalendarze, czasopisma i druki reklamowe, jest czołowym w kraju producentem książek w oprawie twardej i oprawie broszurowej.
Od lat Drukarnia z Mińskiej zdobywa nagrody i wyróżnienia. W ostatnich latach były to m.in. czołowe miejsca w konkursie dla wydawców na najlepiej ocenianą drukarnię, organizowanym przez Magazyn Literacki "Książki" i w rankingu miesięcznika "Wydawca".