Trwa ładowanie...
ycipk-17r5g9

Dredd - z komiksu na ekran

Świat przyszłości, w którym dzieje się akcja Dredda 3D, powstał w 1977 roku w umysłach brytyjskich twórców powieści graficznych Johna Wagnera oraz Carlosa Ezquerry. „2000 AD”, gdyż tak nazywa się cała seria, dość szybko zaczęła żyć własnym życiem, stając się dziełem kultowym
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dredd - z komiksu na ekran
("__wlasne)
ycipk-17r5g9

Dredd jest kolejnym bohaterem komiksowym, który wkracza do kin.

Ten Dredd jest mroczny, tajemniczy i brutalny. Zawładnie światem już 28 września.

Świat przyszłości, w którym dzieje się akcja Dredda 3D, powstał w 1977 roku w umysłach brytyjskich twórców powieści graficznych Johna Wagnera oraz Carlosa Ezquerry. „2000 AD”, gdyż tak nazywa się cała seria, dość szybko zaczęła żyć własnym życiem, stając się dziełem kultowym. Dość dodać, iż bez problemu zwyciężyła w głosowaniu National Comics Awards na najlepszym brytyjski komiks oraz najlepszy komiks świata.

ycipk-17r5g9

Kultowy komiks * Wagnera i Ezquerry* o brutalnym stróżu prawa z przyszłości powstał ponad trzy dekady temu, zapoczątkowując prawdziwy szał marketingowy: powstały powieści, gazety, gry planszowe, gry karciane, wspominany wysokobudżetowy hollywoodzki niewypał, gry komputerowe, figurki, poszwy na kołdrę, a nawet szlafroki z wizerunkiem ikonicznego policjanta. W okresie największego rozkwitu na przełomie lat 70. i 80. brytyjski komiks sprzedawał się w nakładzie 100 tysięcy egzemplarzy tygodniowo. Mieszanka mroku, ironii i przemocy przyciągała chłonne młode umysły, jednocześnie rozwijając wyobraźnię. Można powiedzieć, że „2000 AD” w pewnym sensie ukształtowało całe pokolenie.

Twórcy „Dredda 3D” zaprosili do współpracy Johna Wagnera, by wspomógł ich wizję swoją niezwykłą wiedzą na temat postaci. „Scenariusz Alexa Garlanda jest bardzo wierny oryginalnemu założeniu, które sprawiło, że Sędzia Dredd stał się ulubionym bohaterem-skurczybykiem wielu czytelników”, wyznaje twórca komiksu. „To wybuchowe kino akcji osadzone w trzewiach gigantycznego miasta grzechu przyszłości. Fani będą wniebowzięci”, dodaje.

„DREDD 3D” W KINACH OD 28 WRZEŚNIA

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-17r5g9

ycipk-17r5g9
ycipk-17r5g9