Trwa ładowanie...
d3jhlvn

Dorota Świątkowska

Blogerka Dorota Świątkowska słodzi w internecie Instagram.com

Dorota Świątkowska to polskie guru wszystkich cukierników amatorów. Od lat nie mieszka już w Polsce.

Dorota Świątkowska – życiorys

Dorota Świątkowska pochodzi ze Słupska, kocha Szczecin, a z mężem i dziećmi (dwie nastolatki) mieszka obecnie w Wielkiej Brytanii, początkowo w Walii, obecnie w Anglii. Uwielbia domowe wypieki, namiętnie zbiera książki kucharskie, jest wyuczoną ekolożką. Dorota Świątkowska to m.in. laureatka nagrody ”Blog Roku” (2008) i zdobywczyni tytułu ”Bloger 2009 Roku”.

Dorota Świątkowska jest osobą raczej skrytą, strzegącą swojego życia prywatnego. W internecie ukrywała się pod pseudonimem dorotus76, a od lat prowadzi znanego bloga (w 2012 roku zmienił domenę) o wypiekach. Oczywiście tych najsmaczniejszych, czyli domowych. Często pisze o niej prasa branżowa, sama także początkowo umieszczała swoje autorskie przepisy chociażby na polskich forach i stronach www.

Dorota Świątkowska – książki

Dorota Świątkowska jest nie tylko jedną z najpopularniejszych w naszym kraju blogerek kulinarnych, ale od 2010 roku również autorką poczytnych książek kulinarnych oraz notesu na własne przepisy. Kilka z nich ukazało się nakładem Egmont Polska Wydawnictwo Sp. z o.o. To biblie domowych wypieków dla miłośników słodkości. Część z opublikowanych przepisów nie miała premiery na blogu Doroty Świątkowskiej, książki stanowią więc wyjątkową gratkę dla wiernych fanów autorki. Przygotowuje ciasta, babeczki, rolady, ciasteczka, torty, tarty, lody i muffinki na każdą okazję.

d3jhlvn

Podziel się opinią

1
Share
d3jhlvn
d3jhlvn
d3jhlvn
d3jhlvn