Trwa ładowanie...
d19njek

Dom na Wsi

facebook.com/Wydawnictwo-Dom-na-Wsi
Źródło: facebook.com/Wydawnictwo-Dom-na-Wsi

Dom na Wsi to nieduże wydawnictwo, które zostało założone w 2001 r. w Odrzywole, niewielkiej miejscowości położonej na Mazowszu, gdzie do dziś znajduje się jego siedziba.

Dom na Wsi – informacje ogólne

Oficyna Dom na Wsi nie posiada własnej, firmowej księgarni. Niemniej publikacje Domu na Wsi dostępne są w stacjonarnych księgarniach rozsianych po całym kraju, a przede wszystkim w księgarniach internetowych. Kilka pozycji wydanych przez Dom na Wsi, do których zaliczają się "Homeopatia dla całej Rodziny", "Polonez realistyczny" oraz "Najemnik", dostępnych jest również w postaci e-booków.

Dom na Wsi – działalność wydawnicza

Chociaż portfolio Domu na Wsi składa się z raptem kilkudziesięciu pozycji, to jest ono bardzo szerokie pod względem gatunkowym, dzięki czemu ma szansę trafić do dużej grupy czytelników.

Niemniej wydawnictwo Dom na Wsi zajmuje się głównie publikowaniem prozy, w tym powieści, zbiorów opowiadań i esejów (oraz innych książek publicystycznych). W ofercie firmy wydawniczej Dom na Wsi znajdują się również poradniki dotyczące medycyny naturalnej i tzw. literatura faktu, na którą składają się w tym przypadku reportaże, mono- i biografie oraz wspomnienia.

Wydawnictwo Dom na Wsi stara się ponadto zaspokajać potrzeby miłośników utworów lirycznych, publikując tomiki poezji oraz poematy.

Co ciekawe fragmenty książek wydawanych przez Dom na Wsi są dostępne do poczytania na stronie internetowej oficyny; firma stara się w ten sposób promować swoją działalność i przekonać czytelników, że jej publikacje są warte zakupu.

Dom na Wsi – autorzy

W katalogu autorów wydawnictwa Dom na Wsi nie figurują może najgorętsze nazwiska ze świata literatury, niemniej celem oficyny jest promowanie książek napisanych przez wartych uwagi pisarzy, poetów, publicystów i dziennikarzy. Dla wydawnictwa Dom na Wsi piszą takie postacie, jak Jan Tomkowski, Wojciech Giełżyński, Stanisława Domagalska, Jerzy Prokopiuk czy Jacek Czernek.
Poza tym, mimo że Dom na Wsi nie jest dużą oficyną, firma posiada prawa do wydawania książek kilku zagranicznych autorów: Roberta Dessaix (Australia), Andriejia Lebiediewa i Jurija Drużnikowa (Rosja), Davida Brooksa (Stany Zjednoczone) oraz Vanessy Curtis (Wielka Brytania).

d19njek
Dom na Wsi
Rok powstania

2001

Adres

Ossa 104

Kod i miasto

26-425 Odrzywół

Numer telefonu

604 68 38 76

Adres WWW strony internetowej

wydawnictwodomnawsi.pl/

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19njek
d19njek
d19njek