Trwa ładowanie...
d3ifqq3
d3ifqq3

Dom bez mężczyzn

książka
d3ifqq3
Oceń jako pierwszy:
Dom bez mężczyzn
Tytuł oryginalny

L'immeuble des femmes qui ont renoncé aux hommes

Rok wydania
Autorzy
0008483D_original_E64F6E166AFDC5AE.jpg
Inne

W sercu wielkiego miasta, przy urokliwej uliczce stoi kamienica. Mieszka w niej pięć kobiet; różni je wiek, zainteresowania, praca, jest jednak coś, co je łączy. W pewnym momencie swego życia wszystkie postanowiły raz na zawsze wyrzec się miłości i zapomnieć o mężczyznach. Mimo różnych doświadczeń i rozczarowań nauczyły się cieszyć drobnymi przyjemnościami, których nie przypłaca się czarną rozpaczą.
Pewnego dnia jedna z nich wyrusza w podróż, a jej mieszkanie zajmuje samotna dziewczyna. Współlokatorki przypadają jej do gustu, ceni sobie spokój i przyjazną atmosferę tej osobliwej kamienicy, jednak coraz głośniej, coraz częściej powtarza, że nie wolno mówić „nigdy więcej”.
Czy jej żywiołowość, jej apetyt na miłość wywrócą do góry nogami ład tego domu kobiet? Czy i one przypomną sobie, że miłość nadaje sens życiu, i odważą się podjąć ryzyko? Czy mężczyźni znowu tu zawitają – nie tylko we wspomnieniach, tęsknocie, skrywanym gniewie, uśpionej rozpaczy?
Subtelnie oscylując między powagą a żartem, autorka mówi o tym, jak trudno kochać i podejmować wybory ważące na całej przyszłości.

d3ifqq3
Dom bez mężczyzn
Numer ISBN

978-83-8069-037-0

Wymiary

125x195

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

200

Podziel się opinią

Share
d3ifqq3
d3ifqq3
d3ifqq3
d3ifqq3