Trwa ładowanie...
d1j32ly
01-07-2015 00:00

Dobra świnka, dobra. Niezwykłe życie Christophera Hogwooda

książka
Oceń jako pierwszy:
d1j32ly
Dobra świnka, dobra. Niezwykłe życie Christophera Hogwooda
Tytuł oryginalny

The Good Good Pig: The Extraordinary Life of Christopher Hogwood

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Kiedy Sy Montgomery przygarnęła cherlawego prosiaka, nie miała pojęcia, że ta istota – początkowo nie większa od kota – podaruje jej to, czego szukała przez całe życie: kotwicę (ostatecznie ważącą 350 kilogramów), rodzinę, dom i więzi społeczne. Sąsiedzi zaczną przyprowadzać Chrisa z jego ucieczek, córki sąsiadki będą urządzać mu ciepłe kąpiele, a powiększające się grono znajomych zacznie zwozić przepyszne resztki ze swoich stołów. Jego inteligencja i sława rosła wraz z jego wagą – trafił w końcu do radia i telewizji.

Ale wpływ Christophera Hogwooda sięgał o wiele dalej. Sy Montgomery opisuje, czego ona i inni nauczyli się od tej hojnej duszy, która po prostu znalazła się w ciele świni – samoakceptacji, wartości więzi międzyludzkich czy przyjemności płynących z tego, co nas otacza.

Dobra świnka udowadnia, że z miłością niemal wszystko jest możliwe.

Ta książka nie tyle o zwierzęciu w zagrodzie, ile o relacjach – w całym ich powikłaniu, radości i ściskającej za serce złożoności. W pełnej miłości, lecz wolnej od sentymentalizmu opowieści, Sy Montgomery zdołała uchwycić bogactwo, jakie zwierzęta wnoszą w ludzkie życie. Dobra świnka, dobra to książka cudownie napisana i pełna niespodzianek. Bo czasami trzeba świni, żeby otworzyła nam oczy na to, co jest w życiu najważniejsze.

Dobra świnka, dobra. Niezwykłe życie Christophera Hogwooda
Numer ISBN

978-83-64700-17-0

Wymiary

135x210

Gatunek

Pamiętniki, dzienniki, wspomnienia

Oprawa

3

Liczba stron

288

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j32ly
d1j32ly
d1j32ly