Trwa ładowanie...
d24uo1j
08-01-2014 00:00

Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak

książka
Oceń jako pierwszy:
d24uo1j
Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Wielki sukces polskich himalaistów (pierwsze zimowe wejście) i jednocześnie wielki dramat. Hugo-Bader w czerwcu i lipcu 2013 roku przebywał w bazie, w Karakorum, był jednym z czterech członków polskiej wyprawy, która wyruszyła po zaginionych Tomasza Kowalskiego i Macieja Berbekę. Udało się odnaleźć tylko ciało Tomka.

Czterech uczestników zimowego ataku na Broad Peak chciało przekroczyć granicę strachu, dwaj z nich przekroczyli granicę życia i śmierci. Co było przyczyną tragedii − miłość do gór, utrata instynktu samozachowawczego, czy pycha i żądza sukcesu? Komisja powołana przez Polski Związek Alpinizmu o tragiczne skutki wyprawy obwinia tylko Adama Bieleckiego. Ale czy to możliwe, aby błąd jednego człowieka przesądził o wszystkim? Jak było naprawdę?

Bielecki nie chce więcej wspinać się z Polakami, Kowalski i Berbeka nie wrócili spod Broad Peaku, wkrótce potem pod górą w Karakorum ginie Artur Hajzer, twórca programu Polski Himalaizm Zimowy. Autor kreśli portrety wspinaczy i rozmawia z żyjącymi bohaterami. Odsłania tajemnicę wysokogórskiej wspinaczki i wprowadza w jej magię. Hugo-Baderowi można zaufać: poznamy naturę lodowych (jak ich nazywają) wojowników, zapach górskich bitew, ich gorycz i słodycz.

Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak
Numer ISBN

978-83-240-2993-8

Wymiary

140x205

Gatunek

Literatura podróżnicza,Pamiętniki, dzienniki, wspomnienia

Oprawa

6

Liczba stron

340

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24uo1j
d24uo1j
d24uo1j