Trwa ładowanie...
d2olowy
25-11-2010 00:00

Dlaczego piękni ludzie mają więcej córek?

książka
Oceń jako pierwszy:
d2olowy
Dlaczego piękni ludzie mają więcej córek?
Tytuł oryginalny

Why Beautiful People Have More Daughters?

Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Niezwykła, napisana w przystępny sposób książka, wyjaśniająca tajemnice najbardziej nawet absurdalnych ludzkich zachowań. Autorzy, badacz zagadnień związanych z popularnością atrakcyjnych fizycznie ludzi, Satoshi Kanazawa oraz profesor psychologii, Allan S. Miller, stawiają zaskakujące pytania i udzielają na nie niemniej zdumiewających odpowiedzi. Uświadamiają czytelnikowi, jak niewielki wpływ na to, co myśli i robi, miała kulturowa ewolucja.

Dlaczego mężczyznom podobają się bombowe blondynki? Dlaczego politycy nawiązują romanse, ryzykując tym samym swoje kariery? I dlaczego robią to tylko mężczyźni? Z czego wynika religijność kobiet? Skąd wśród terrorystów samobójców tylu wyznawców islamu? Przyczyn tych i innych zachowań autorzy poszukują jeszcze w epoce kamiennej, dowodząc, iż nasze mózgi niewiele się zmieniły od tamtych czasów. Używając narzędzi psychologii ewolucyjnej, Kanazawa i Miller przybliżają czytelnikowi środowisko i postać człowieka pierwotnego oraz pokazują, jak mało różnimy się od mieszkańców jaskiń i jak nienaturalnym środowiskiem jest dla nas świat, w którym obecnie żyjemy. Dlaczego piękni ludzie mają więcej córek to zaskakująca, a niekiedy szokująca, podróż w głąb ludzkiej psychiki. Autorzy - przewodnicy, z rozbrajającą szczerością i bez owijania w bawełnę, rozprawiają się nawet z newralgicznymi zagadnieniami, zgodnie z teorią, że dla nauki nie istnieją tematy tabu.

Dlaczego piękni ludzie mają więcej córek?
Numer ISBN

978-83-7659-247-3

Wymiary

140x205

Gatunek

Literatura popularnonaukowa

Oprawa

1

Liczba stron

280

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2olowy
d2olowy
d2olowy
d2olowy

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj