Trwa ładowanie...
d3ztpwp
11-03-2022 19:00

Dlaczego orangutany nie lubią pasty do zębów?

książka
Oceń jako pierwszy:
d3ztpwp
Dlaczego orangutany nie lubią pasty do zębów?
Tytuł oryginalny

Pourquoi les orangs-outans n'aiment pas le dentifrice

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jaki kawałek świata można znaleźć w konsoli do gier? Czy rowerzysta w Warszawie pomaga ocalić niedźwiedzie polarne? Jak filmik z Internetu podróżuje po dnie morskim? Czy złota rybka byłaby szczęśliwsza w rzece? Dlaczego pomidory wolałyby, żebyśmy nie spuszczali wody w toalecie, a orangutany nie lubią pasty do zębów?
Pytania, które stawia ta książka, są mniej zwariowane, niż mogłoby się z pozoru wydawać. Odpowiedzi na nie pomogą czytelniczkom i czytelnikom zrozumieć wpływ naszych małych, codziennych czynności na przyrodę – i tę blisko nas, i tę po drugiej stronie kuli ziemskiej.
Bez pesymizmu i moralizatorstwa ta pięknie ilustrowana książka autorstwa Emanuelle Figueras i Tristana Giona rozbudza ciekawość, zwiększa świadomość i sprawia mnóstwo frajdy zarówno młodszym czytelnikom, jak i dorosłym, ucząc jednocześnie uważności, empatii i patrzenia znacznie dalej niż czubek własnego nosa!

Emmanuelle Figueras
Urodziła się w Gujanie Francuskiej. Podczas studiów prawniczych w Paryżu odkryła w sobie pasję do pisania, nauki i świata zwierząt. Następnie badała goryle w Rwandzie, i została dziennikarką
oraz pisarką. Pisze o zwierzętach i nauce dla wielu francuskichmagazynów i jest autorką ponad 50 książek dla dorosłych i dla dzieci. Mieszka w pobliżu Montpelier we Francji.

Tristan Gion
Francuski ilustrator. Ukończył Bac Professionnel Artisanat et métier d'art (2010-2012) w Nantes, BTS Design Graphique (2012-2014) oraz Licence professionnel 3D (2014-2015) na Université catholique de l'Ouest Laval. We wszystkim poszukuje nowych inspiracji ponieważ lubi, gdy jego ilustracyjne uniwersum wciąż ewoluuje.

Dlaczego orangutany nie lubią pasty do zębów?
Numer ISBN

978-83-67022-43-9

Wymiary

210x275

Oprawa

twarda

Liczba stron

32

Język

polski

d3ztpwp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ztpwp
d3ztpwp
d3ztpwp
d3ztpwp