Trwa ładowanie...
d10i6c8
24-11-2021 18:00

Diego Maradona. Chłopiec, buntownik, bóg

książka
Oceń jako pierwszy:
d10i6c8
Diego Maradona. Chłopiec, buntownik, bóg
Tytuł oryginalny

Maradona: The Boy. The Rebel. The God.

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Maradona, jakiego nie znaliście. Biografia kompletna

Powszechnie uważa się Diego Maradonę za jednego z najwybitniejszych graczy wszech czasów, ale też postać niezwykle kontrowersyjną. Wybitny dziennikarz i autor nagradzanych piłkarskich biografii Guillem Balagué opisuje jego życie jako szereg historii, z których żadna nie została opowiedziana w pełni. Aż do teraz.

Argentyńskie slumsy, bajeczna Barcelona, opanowany przez mafię Neapol, spokojna Sewilla, spektakularny Dubaj i gorący Meksyk. Ta pełna sprzeczności i kolorytu droga Maradony, którą na potrzeby książki przebył Balagué, to metafora pełnego anegdot i niezwykłych historii życia Diego.

Jak to się stało, że w Argentynie powstał kościół Maradony? Co budziło w ludziach tak wielki podziw? Jaki wpływ miało to na autodestrukcyjną osobowość Diego? Co takiego miał w sobie, że informacja o jego śmierci poruszyła cały świat i wycisnęła morze łez?

Ta książka to próba psychologicznego i socjologicznego ujęcia legendy, opowiedziana na przykładzie drobnych, istotnych i kształtujących życie Maradony zdarzeń. Wszystkie bazują na relacjach z pierwszej ręki, a te drobne elementy składają się na obraz chłopca, buntownika i boga futbolu – obraz życia i śmierci Diego Maradony. Diego Wielkiego. Diego Nieznanego.

Diego Maradona. Chłopiec, buntownik, bóg
Numer ISBN

978-83-8210-331-1

Wymiary

145x205

Oprawa

twarda

Liczba stron

528

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10i6c8
d10i6c8
d10i6c8
d10i6c8