Trwa ładowanie...
de55110

Diane Keaton

Megafon.pl Materiały Prasowe
Źródło: Megafon.pl Materiały Prasowe

Diane Keaton to amerykańska aktorka i reżyserka. Jej pierwszym ważnym filmem był „Ojciec chrzestny” gdzie zagrała Kay Adams.

Kariera aktorska Diane Keaton

Diane Keaton urodziła się w 1946 roku jako Diane Hall. Keaton jest panieńskim nazwiskiem jej matki. Aktorka zadebiutowała w 1970 roku w sztuce Allena „Zagraj to jeszcze raz, Sam”, ale po raz pierwszy zagrała ważną rolę w kultuowym filmie pt. „Ojciec chrzestny” z 1972 roku, w którym wcieliła się w Kay Adams. Z kolei sławę przyniosły jej filmy amerykańskiego reżysera, Woody’ego Allena.
W 1977 roku otrzymała Oscara za rolę w komedii „Anne Hall”, z którym jest najbardziej kojarzona. W 1981 roku za rolę w filmie „Reds” otrzymała kolejną nominację do Oscara, a w 1997 roku za „Pokój Marvina” trzecią.
Od końca lat 80. Diane Keaton zaczęła pracować jako reżyser – jej pierwszym filmem było „Heaven” z 1987 roku. Wyreżyserowała kilka filmów telewizyjnych, a także także jeden odcinek serialu „Twin Peaks”.

Życie osobiste Diane Keaton

Aktorka była w związku z kilkoma znanymi osobistościami – m.in. z Woodym Allenem, z którym pracowała przy produkcji ośmiu filmów w latach 1971-1993. Keaton cały czas nazywa Allena jednym z jej najbliższych przyjaciół. Od 1979 roku, od wspólnego występu w „Reds”, spotykała się z Warrenem Beattym. Była także w związku z Alem Pacino. Diane Keaton nigdy nie wyszła za mąż, ale nie przeszkodziło jej to w wieku 50 lat w adopcji dwojga dzieci – córkę Dexterę adoptowała w 1996 roku, a syn Prince’a w 2001

Biografia Diane Keaton

W 2012 roku Diane Keaton wydała książkę „Wciąż od nowa” (and. Then Again), która jest jej autobiografią. We wspomnieniach Keaton przedstawia swoją rozwijającą się karierę i znajomości z ludźmi kina (Woodym Allenem, Alem Pacino, Warrenem Beattym). Nie stroni od intymnych i osobistych wyznań jak np. to dotycząc bulimii i późnego macierzyństwa. Duo miejsca poświęca także swojej matce, Dorothy Hall, która cierpiała na chorobę Alzheimera.

Diane Keaton
Data urodzenia

05.01.1946

Miejsce urodzenia

Santa Ana, USA

Bibliografia
de55110

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de55110
de55110
de55110