Trwa ładowanie...
d2c456j
15-04-2010 00:00

Diabeł na wieży

książka
Oceń jako pierwszy:
d2c456j
Diabeł na wieży
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Troje dzieci wymyka się w środku nocy, by spotkać diabła, który wciąż wraca do starej wieży, szukając chętnych do sprzedania duszy. Czy udało mu się dobić korzystnego targu, skoro tylko jedno z dzieci wychodzi z tego spotkania cało? Nikt nie wie, co wydarzyło się w opuszczonej pracowni alchemika. Nikt nie wie też czego pragnie nawiedzający okolice duch. Czy aby na pewno nikt?

W mieście, które uchodzi za oazę spokoju w tajemniczych okolicznościach ginie szlachcic, zamordowany przez człowieka pozbawionego wszelkich pozorów człowieczeństwa. Czy owa śmierć ma coś wspólnego z makabrycznymi dokonaniami Upiora, który nim sam zginął, pozbawił życia dziesiątki dzieci?

Małe i wielkie tragedie, znaczące i błahe wydarzenia, mrożące krew w żyłach historie i stare legendy. Kto zdoła z niezliczonych okruchów ułożyć skomplikowana mozaikę i odkryć prawdę?

Opowiadania zebrane w tomie to nowatorskie połączenie fantasy i powieści detektywistycznej, tej czerpiącej z najlepszych tradycji klasycznego, angielskiego kryminału. Domenic Jordan, medyk i detektyw w jednej osobie, staje naprzeciw mocy nadprzyrodzonych, ale też i ludzi, częstokroć gorszych i podlejszych od demonów. A wszystko to dzieje się w świecie, przywodzącym na myśl dumasowskie opowieści płaszcza i szpady czy wiktoriańską powieść. Jeśli dotąd nie było w Polsce „salonowej fantasy”, to teraz niewątpliwie nurt ten zdobędzie sobie licznych wielbicieli.

Anna Kańtoch, znana z debiutanckiej powieści Miasto w zieleni i błękicie, stawia przed swoimi czytelnikami nowe zagadki. Nastrojowe i intrygujące, które pozostawią w napięciu aż do ostatnich stron jej niespiesznej, oryginalnej prozy.

Diabeł na wieży
Numer ISBN

978-83-7574-102-5

Wymiary

125x195

Gatunek

Fantasy & SF,Powieści i opowiadania,Fantasy & SF,Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

364

Inne wydania

Lublin - 2005-07-01

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c456j
d2c456j
d2c456j