Trwa ładowanie...
d37lnem
28-08-2013 00:00

Daytripper. Dzień po dniu

książka
Oceń jako pierwszy:
d37lnem
Daytripper. Dzień po dniu
Tytuł oryginalny

Daytripper

Rok wydania
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Jakie są najważniejsze dni w twoim życiu?

Przed wami Brás de Oliva Domingos – syn sławnego na cały świat brazylijskiego pisarza, dziecko urodzone w cudownych okolicznościach. Jako dorosły człowiek spędza dni na układaniu nekrologów dla lokalnej gazety, a noce na marzeniach o tym, by stać się znanym pisarzem. Przedstawia w swoich króciutkich artykułach dokonania innych ludzi, podczas gdy jego własne życie jeszcze nie zaczęło się na dobre.

Ale czy uda mu się zauważyć, gdy się ono rozpocznie? Może stało się to, gdy miał 21 lat i spotkał dziewczynę ze swoich snów? A może w wieku lat 11, razem z pierwszym pocałunkiem? A może później, gdy narodził się jego pierwszy syn? Lub wcześniej, gdy odnalazł swój styl jako pisarz?

Każdy dzień z życia Brása jest jak strona z książki. Każdy ukazuje ludzi i zdarzenia, które ukształtowały bohatera: jego matkę, ojca, syna, najlepszego przyjaciela, pierwszą miłość, a także miłość życia. I, jak to bywa w przypadku wielkich historii, każdy dzień kończy się niespodzianką, której Brás się nie spodziewa...

Laureaci Nagrody imienia Eisnera, bracia bliźniacy – Fábio Moon i Gabriel Bá – opowiadają magiczną, tajemniczą i poruszającą opowieść o życiu. Zabierają nas w zniewalająco liryczną podróż, w trakcie której wielkie pytania padają w cichych momentach.

O albumie od autorów:

Gdy zapytano nas po raz pierwszy, o czym jest DAYTRIPPER, odpowiedzieliśmy bez wahania: “O życiu”. Usłyszeliśmy krótkie: “I już?”. Zapadła cisza. “Będziecie musieli wymyślić jakąś lepszą odpowiedź” – dodał nasz rozmówca.

Zaczęliśmy zadawać pytania.

Czy zastanawialiście się, jak zmieniło się wasze życie w jakiejś konkretnej chwili? Zauważyliście, że w niby zaplanowanej przyszłości zawsze zaskakują nas rzeczy nieprzewidziane? I że po tych wszystkich przeżyciach pozostaje nam jedynie pamięć o pojedynczych chwilach, dobrych i złych? Tak naprawdę to właśnie te chwile nas określają, opisują nasze pragnienia, rzeczy i ludzi, których kochamy? Takie zawirowania zwykłego życia zdarzają się nam codziennie. I właśnie o tym jest ten album.

Minął rok, a my byliśmy gotowi. Czas pokazać nasze dzieło. Poznajcie Brása de Oliva Domingosa, niedoszłego pisarza. Poznajcie jego losy, gdy ten będzie próbował zrozumieć własne życie. Wejdźmy w jego buty i zobaczmy, gdzie nas zaniosą. Poznajmy chłopca, którym był, młodzieńca, który marzył o życiu, i mężczyznę, na którego wyrósł. Poznajmy jego tajemnice i postarajmy się zatrzymać je dla siebie. A jeśli nam się to nie uda, może wkrótce ludzie zaczną pytać: “Czy spotkałeś Brása?”. Bo każdy z rozdziałów tego albumu niesie nową szansę na spotkanie z nim, tak jak każdy dzień jest dla nas szansą na spotkanie z nowym przyjacielem. Pokochamy go czy znienawidzimy? A może złamie nam serce?

Jeszcze więcej pytań.

Ale może o to chodzi. Gdy piszemy te słowa, za oknem pada deszcz, choć wczoraj było słonecznie. Nie mamy pojęcia, co przyniesie przyszłość. Każdy dzień niesie tajemnice. Czasami możemy przewidzieć nadejście niektórych, ale zrozumiemy je do końca tylko wtedy, gdy je przeżyjemy. W przypadku Daytrippera wszyscy poznamy fragmenty życia Brása i z każdym dniem będziemy zbliżać się do zakończenia układanki jego postaci. Wyruszamy na wyprawę, by poznać skomplikowane życie – i jego, i nasze – i może, spoglądając z boku na te znajome nam wydarzenia, ujrzymy świat na nowo.

Daytripper. Dzień po dniu
Numer ISBN

978-83-61319-32-0

Wymiary

170x260

Gatunek

Komiks

Oprawa

6

Liczba stron

256

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37lnem
d37lnem
d37lnem