Trwa ładowanie...
d2lba0i

Dariusz Domagalski

Urodzony w 1972 roku w Gdyni, obecnie mieszkający w Gdańsku - wiking nie mogący żyć bez morza i wiatru. Nad stan berserka przedkłada jednak buddyjski spokój. Typowa zodiakalna waga, dążąca do taoistycznej równowagi. Z wykształcenia tokarz, elektryk, elektronik, automatyk, specjalista do spraw marketingu i systemów zarządzania jakością.
Pasjonat historii, szczególnie okresu średniowiecza i starożytności. Pisał od dzieciństwa, jednak nie przypuszczał, że zadebiutuje jako scenarzysta komiksów o przygodach jarla i jego hirdu nieokrzesanych wikingów.
Pierwsze publikowane opowiadania to humoreski o dzielnych marynarzach polskiej floty wojennej z ORP Dzik, drukowane w Science Fiction Fantasy & Horror. Ma na koncie również teksty w poważniejszym tonie, w tym mini-powieść z gatunku hard s.f. Silentium Universi.
W kwietniu 2009 roku ukazało się opowiadanie Ognie na wzgórzach będące prologiem do krzyżackiego cyklu powieściowego, ukazującego się właśnie w Fabryce Słów. Wydarzenia w nim opisane, obejmują okres wielkiej wojny z Zakonem Krzyżackim (1409-1411), gdzie historia przyprawiona jest elementami mistycyzmu.

d2lba0i

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lba0i
d2lba0i
d2lba0i