Trwa ładowanie...
d1j32ly

Danuta Stenka

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Danuta Stenka to laureatka m.in. Orłów, Złotych Kaczek, ”Paszportu Polityki”, Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski, srebrnego medalu Zasłużonego Kulturze Gloria Artis.

Danuta Stenka - biografia

Danuta Stenka wychowała się na Kaszubach. Jest absolwentką kartuskiego liceum ogólnokształcącego oraz studium dla aktorów, należącego do gdańskiego Teatru Wybrzeże. Na deskach teatru Danuta Stenka debiutowała w 1982 roku. Po ukończeniu szkoły w 1984 roku otrzymała angaż w Szczecinie i natychmiast posypały się poważne propozycje aktorskie, a role były chwalone i nagradzane. Następnie mogliśmy oglądać Danutę Stenkę na scenach teatrów w Poznaniu, Warszawie i Krakowie. Partnerował jej m.in. Aleksander Domogarow.

Danuta Stenka prywatnie

Danuta Stenka ma dwie córki z mężem, aktorem Januszem Grzelakiem. Prywatnie aktorka dba o zdrowy styl życia, uprawia sport, pilnuje diety, medytuje i regularnie bada się u lekarzy różnych specjalności. Również dzięki wsparciu kochającej rodziny wygrała walkę z depresją i odtąd szeroko zachęca do kontroli swojego stanu zdrowia.

Danuta Stenka udzieliła osobistego wywiadu Łukaszowi Maciejewskiemu i na tej podstawie powstała książka ”Flirtując z życiem”. Mamy okazję poznać historię aktorki, od czasu jej dzieciństwa, po najważniejsze momenty w karierze aktorskiej.

Danuta Stenka – filmy i programy telewizyjne

Kariera filmowa i telewizyjna Danuty Stenki rozpoczęła się od serialu ”Crimen” (1988 rok), a następnie filmów ”Rozmowy o miłości” i ”Sprawa kobiet”. Najgłośniejsze role Danuty Stenki to filmowe oraz serialowe w: ”Prowokator” Krzysztofa Langa (1995 rok), ”Nocne graffiti”, ”Boża podszewka”, ”Ekstradycja”, ”Quo Vadis”, ”Chopin. Pragnienie miłości”, ”Zaginiona”, ”Nigdy w życiu!”, ”Tylko mnie kochaj”, ”Katyń”, ”Lejdis”, ”Instynkt”, ”Lekarze”.

Danuta Stenka jest również lubianą aktorką dubbingową, a w trakcie corocznych koncertów czyta kaszubskie tłumaczenia Biblii. W jednym z sezonów programu telewizyjnego ”Celebrity Splash!” zasiadła w gwiazdorskim jury.

Danuta Stenka
Data urodzenia

10.10.1961

Miejsce urodzenia

Sierakowice, Polska

Bibliografia
d1j32ly

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j32ly
d1j32ly
d1j32ly