Trwa ładowanie...
d4g9zi0
d4g9zi0

Danuta Stenka

Danuta Stenka jest aktywna zawodowo od 1982 roku Materiały prasowe

Danuta Stenka to laureatka m.in. Orłów, Złotych Kaczek, ”Paszportu Polityki”, Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski, srebrnego medalu Zasłużonego Kulturze Gloria Artis.

Danuta Stenka - biografia

Danuta Stenka wychowała się na Kaszubach. Jest absolwentką kartuskiego liceum ogólnokształcącego oraz studium dla aktorów, należącego do gdańskiego Teatru Wybrzeże. Na deskach teatru Danuta Stenka debiutowała w 1982 roku. Po ukończeniu szkoły w 1984 roku otrzymała angaż w Szczecinie i natychmiast posypały się poważne propozycje aktorskie, a role były chwalone i nagradzane. Następnie mogliśmy oglądać Danutę Stenkę na scenach teatrów w Poznaniu, Warszawie i Krakowie. Partnerował jej m.in. Aleksander Domogarow.

Danuta Stenka prywatnie

Danuta Stenka ma dwie córki z mężem, aktorem Januszem Grzelakiem. Prywatnie aktorka dba o zdrowy styl życia, uprawia sport, pilnuje diety, medytuje i regularnie bada się u lekarzy różnych specjalności. Również dzięki wsparciu kochającej rodziny wygrała walkę z depresją i odtąd szeroko zachęca do kontroli swojego stanu zdrowia.

Danuta Stenka udzieliła osobistego wywiadu Łukaszowi Maciejewskiemu i na tej podstawie powstała książka ”Flirtując z życiem”. Mamy okazję poznać historię aktorki, od czasu jej dzieciństwa, po najważniejsze momenty w karierze aktorskiej.

Danuta Stenka – filmy i programy telewizyjne

Kariera filmowa i telewizyjna Danuty Stenki rozpoczęła się od serialu ”Crimen” (1988 rok), a następnie filmów ”Rozmowy o miłości” i ”Sprawa kobiet”. Najgłośniejsze role Danuty Stenki to filmowe oraz serialowe w: ”Prowokator” Krzysztofa Langa (1995 rok), ”Nocne graffiti”, ”Boża podszewka”, ”Ekstradycja”, ”Quo Vadis”, ”Chopin. Pragnienie miłości”, ”Zaginiona”, ”Nigdy w życiu!”, ”Tylko mnie kochaj”, ”Katyń”, ”Lejdis”, ”Instynkt”, ”Lekarze”.

Danuta Stenka jest również lubianą aktorką dubbingową, a w trakcie corocznych koncertów czyta kaszubskie tłumaczenia Biblii. W jednym z sezonów programu telewizyjnego ”Celebrity Splash!” zasiadła w gwiazdorskim jury.

Danuta Stenka
Data urodzenia

10.10.1961

Miejsce urodzenia

Sierakowice, Polska

Bibliografia

Podziel się opinią

1
Share
d4g9zi0
d4g9zi0
d4g9zi0
d4g9zi0