Trwa ładowanie...
12-12-2016 12:25

Czytnik Touch Lux 3 - recenzja

Pocketbook Touch Lux 3 być może nie jest najbardziej oczywistym wyborem, gdy szukacie czytenika ebooków. Jednak  jako urządzenie przypisane do obsługi abonamentu Legimi sprawdza się naprawdę dobrze.

Share
Czytnik Touch Lux 3 - recenzjaŹródło:
d32va1o

Pocketbook Touch Lux 3 być może nie jest najbardziej oczywistym wyborem, gdy szukacie czytenika ebooków. Jednak jako urządzenie przypisane do obsługi abonamentu Legimi sprawdza się naprawdę dobrze.

Plusy:

- Świetny ekran i podświetlenie.**PocketBook Touch Lux 3 posiada 6-calowy ekran i oferuje całkiem przyzwoity kontrast przy dużej rozdzielczości (1024x758). Takie parametry sprawiają, że książki na czytniku czyta się naprawdę dobrze. Litery wyglądają ładnie, nie ma problemu ze „znikaniem” tekstu przy patrzeniu pod różnymi kontami, a duże spectrum podświetlania ekranu sprawia, że z urządzenia wygodnie korzysta się zarówno w ciemnym, jak i bardzo jasnym otoczeniu

- Długie życie baterii

d32va1o

- Kindle propaguje podejście bezklawiszowe, jednak dla mnie to nigdy nie było optymalne wyjście. Ekranu często dotyka się przez przypadek, a strefy dotyku bywają źle określone. Touch Lux 3 na szczęście poza dotykowym ekranem (który również nie zawsze dobrze identyfikuje komendy) posiada bardzo wygodne cztery klawisze, pozwalające na szybkie poruszanie się po książce i menu urządzenia (Home, dwie strzałki, spis treści). Dzięki temu czytnik obsługuje się o wiele wygodniej niż chociażby konkurencyjny Paperwhite 3

- Sensowny system robienia zakładek. Jest możliwość robienia zakładek i podkreślania ważnych fragmentów tekstu. Wszystko wygodnie i prosto wykonane. Jest też opcja robienia odręcznych notatek, ale ta z kolei praktycznie nie działa i nie polecam korzystania z niej

- Czytnik dodawany jest za 1 złoty przy zakupie abonamentu Legimi . I trzeba przyznać, że jest to jego największą zaletą – zwłaszcza dla osób, które dużo czytają. Abonament umożliwia bowiem za cenę jednej książki miesięcznie (opcja Bez Limitu kosztuje obecnie 32,99 złotego) dostęp do olbrzymiej bazy książek. I to nie jakiś odrzutów, ale popularnych, dobrych tytułów, często nowości, klasyki, science fiction etc. Z Legimi współpracują takie wydawnictwa jak Czarne, Wydawnictwo Literackie, Prószyński czy Mag (jest kilka pozycji w ukochanej przez czytelników serii Artefakty)

- Obsługa chmury

d32va1o

Minusy:

- Niestabilna aplikacja Legimi . Aplikacja i konto w Legimi są oddzielnymi bytami, nie jest to więc bardzo uciążliwe. Niemniej jednak w ciągu 3 miesięcy korzystania z Touch Lux 3 z aplikacją Legimi 2-krotnie musiałem zresetować urządzenie do ustawień produkcyjnych, gdyż za żadne skarby świata nie mogłem się zsynchronizować ze swoim kontem – a przez to pobrać nowych, dodanych na konto książek.

- Źle działający ekran dotykowy. To problem bardzo wielu czyteników i z Touch Lux 3 nie jest inaczej. Na szczęście mamy klawisze, które pozwalają nam ignorować ekran dotykowy

- Sporo zbędnych aplikacji, np. gry

- Bardzo niestabilna przeglądarka internetowa, to niestety standard w czytnikach

d32va1o

(img|704355|center)

Dane techniczne i kilka dodatkowych komentarzy:

Ekran dotykowy: Pojemnościowy wielodotykowy (działa umiarkowanie dobrze)

Wymiary: 114,6 х 174,4 х 8,3 mm (mały, zgrabny, łatwy w transporcie)

Materiał użyty do budowy ekranu: szkło

Odcienie szarości: 16

Kolor: Biały, ciemnoszary, czarny

Akumulator: Litowo-jonowa, 3,7 V, 1500 mAh (długo działająca bateria)

Procesor: 1 GHz (czytnik działa poprawnie, ale dość wolno, jeżeli jednak będzie się pamiętać, że to czytnik, a nie tablet, nie powinno to budzić frustracji)

d32va1o

Pamięć operacyjna: 256 MB

Pamięć Flash: 4GB

Złącze USB: Micro USB (ładowanie zwykłą ładowarką do telefonów komórkowych)

Slot SD/MMC: microSD do 32 GB

Formaty książek elektronicznych: EPUB DRM, EPUB, PDF DRM, PDF, FB2, FB2.ZIP, TXT, DJVU, HTML, DOC, DOCX, RTF, CHM, TCR, PRC (MOBI)

Formaty obrazów: JPEG, BMP, PNG, TIFF

Waga: 208 g (bardzo lekki)

Łączność bezprzewodowa: Wi-Fi (802.11 b/g/n) (Wi-Fi dość wadliwe, często zrywa połączenie, bywa, że zapomina hasło do sieci, do której już się logowano, przeglądarka bardzo wadliwa, nie polecam błądzenia na tym sprzęcie po internecie)

Ocena końcowa: mocne 7/10

d32va1o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32va1o
d32va1o