Trwa ładowanie...
potter
23 kwietnia 2010, 13:21

Czytaj Rowling Braille'em

Czytaj Rowling Braille'emŹródło: Inne
d4at2ad
d4at2ad

Od poniedziałku w USA dostępne będzie przeznaczone dla niewidomych wydanie najnowszego tomu sagi o Harrym Potterze - Harry Potter i Zakon Feniksa.

Zamawiający odbiorą najpierw pierwsze siedem woluminów z 13-tomowej edycji, reszta trafi do nich dwa tygodnie później.

Wydawca, National Braille Press z Bostonu, przygotował 500 egzemplarzy nakładu w ciągu zaledwie czterech tygodni od ukazania się oryginalnej edycji.

- Poprzednia książka była krótsza, miała u nas tylko dziesięć części - mówi Diane Croft z NBP.

W propagowaniu czytania wśród niewidomej młodzieży wydawnictwu pomaga Readers Digest i Mellon Foundation, z którymi wspólnie rozpoczęto program nazwany "Czytaj - Braille jest ważny".

Przypominamy, że polska wersja językowa piątego tomu Harry'ego Pottera ma się ukazać pod koniec stycznia 2004 roku. O polskiej edycji dla niewidomych nic jeszcze nie wiadomo.

d4at2ad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4at2ad

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj