Trwa ładowanie...
Artykuł Sponsorowany
31-03-2020 15:11

Czy miłość rzeczywiście jest ślepa?

Jakiś czas temu w ofercie Netfliksa, czyli światowego giganta na rynku serwisów streamingowych, pojawił się program w formacie reality-show: „Miłość jest ślepa”. Jest to rodzaj eksperymentu społecznego, który polega na randkowaniu grupy singli i singielek z tą różnicą, że spotkania opierają się wyłącznie na… rozmowie w specjalnych kapsułach oddzielonych od siebie ścianą.

Share
Czy miłość rzeczywiście jest ślepa?Źródło: Materiały prasowe
d474xvo

Artykuł sponsorowany

Twórcy eksperymentu przekonują, że chcieli skonfrontować z rzeczywistością swoją teorię opierającą się na hipotezie, że można zakochać się z wzajemnością polegając tylko i wyłącznie na aspekcie mentalnym. Czy jednak można w pełni poznać drugiego człowieka w zaledwie kilkanaście dni od rozpoczęcia znajomości, opierając się głównie na przeczuciu i intuicji? Co z pozostałymi aspektami życia społecznego, które w dużej mierze determinują to, jak funkcjonujemy w związku?

Miłość czy tylko silne zauroczenie?

Wiele ludzi często myli uczucie silnego zauroczenia z prawdziwym, stałym uczuciem. Poziom zafascynowania drugą osobą może niebotycznie wpłynąć na naszą osobowość, przysłaniając nam rozsądny ogląd sytuacji. Motyle w brzuchu, poddenerwowanie i charakterystyczny dreszczyk emocji to bardzo przyjemne objawy zakochania, jednak nie zawsze powinniśmy w pełni kierować się tylko tym, co podpowiada nam serce. Miłość nie zawsze jest najlepszym doradcą, zwłaszcza gdy obiekt naszych westchnień okazuje się być nieodpowiedzialną osobą manipulującą naszymi uczuciami, albo co gorsza, wykorzystującą naszą naiwność w celach materialnych.

d474xvo

Miłość: oczekiwania vs. rzeczywistość

Z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że każda samotna osoba mimowolnie snuje marzenia o miłości pełnej pasji, namiętności, ale jednocześnie o uczuciu, które zapewni jej poczucie bezpieczeństwa i stabilność. Realia prawdziwego życia często jednak uderzają nas prosto w twarz, gdy książę z bajki okazuje się być krętaczem czy wiecznym Piotrusiem Panem. Czasem jednak uczucie pozostaje wystawione na próbę ze względu na przeszłość obojga partnerów i ich pozycje społeczną. Znana na całym świecie powieść autorstwa Federica Moccia’ego „Trzy metry nad niebem” ukazuje nam nieco mroczniejszą stronę miłości, gdzie emocje to nie wszystko. Główni bohaterowie, czyli Babi – dziewczyna pochodząca z bogatej rodziny oraz Step – typ buntownika z tajemniczą przeszłością pokazują nam, że nie zawsze można sobie pozwolić na całkowite oddanie się miłości. Uczucie uczuciem, ale rzeczywistość czasem nie pozostawia złudzeń.

Miłość: czas wszystko weryfikuje

Każdy związek narażony jest na szereg przeciwności, które w ostatecznym rozrachunku decydują o prawdziwej sile miłości. W żaden sposób nie można zaprzeczyć, że wiele osób przykłada szczególną wagę do wyglądu, a osobowość ma być jedynie dopełnieniem ukochanej osoby. Jednak czas pokazuje, że związki oparte jedynie na fizyczności prędzej czy później przeżywają „chwilę prawdy”. Na dłuższą metę nie da się odpowiednio funkcjonować w związku, gdzie zaufanie czy przywiązanie emocjonalne schodzą na dalszy plan. Miłość może i bywa ślepa, ale z czasem odzyskuje jasność widzenia.
Książkę „Trzy metry nad niebem” kupisz w księgarni internetowej tantis.pl

Artykuł sponsorowany

d474xvo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d474xvo
d474xvo