Trwa ładowanie...
d2kzutf
Informacja prasowa

Czy masz odwagę, by przekroczyć próg?

Latem 1901 roku siedmioletnia January Scaller odnajduje drzwi, za którymi znajdują się odległe krainy i światy, o których nikomu się nie śniło. Opiekun dziewczynki kategorycznie jednak zakazuje jej przechodzić przez nie – ma być grzeczną dziewczynką wpasowującą się w obowiązujące normy i konwenanse. January od zawsze czuła się samotna i „inna”, a kiedy jej ojciec znika –prawdopodobnie by po raz kolejny szukać bezcennych artefaktów dla swego plenipotenta – jedyne, co jej pozostaje, to tajemnicza, zakurzona, oprawiona w skórę książka, która może wyjaśnić wszystko: historię jej matki, zniknięcie ojca, naturę zaginionych Drzwi i… niepokojące zdolności, które z jednej strony fascynują January, z drugiej jednak przerażają.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy masz odwagę, by przekroczyć próg?
(Materiały prasowe)
d2kzutf

Informacja prasowa Wydawnictwo IUVI

W ogromnej rezydencji pełnej egzotycznych skarbów, w której upływa jej młodość, January Scaller sama stanowi nie lada osobliwość. Będąc podopieczną bogatego pana Locke’a, ma wrażenie, że niewiele różni się od eksponatów na ścianach jego willi: jest tu wprawdzie otoczona opieką, ale zarazem czuje się ignorowana i kompletnie nie na miejscu. Wszystko zmienia się, gdy w jej ręce wpada tajemnicza księga – spowita wonią innych światów, kryje w sobie opowieść o sekretnych drzwiach, miłości, przygodzie i niebezpieczeństwie. Każda strona przynosi odkrycia z trudem dających się objąć rozumem prawd o tym, czym jest świat. January stopniowo zaczyna też rozumieć, że historia przedstawiona w książce powiązana jest z jej własnym losem. Bo przechodząc przez drzwi, trzeba mieć odwagę zobaczyć to, co jest za nimi.

„Dziesięć tysięcy drzwi” to pozycja dla miłośników epickiej fabuły z wyśmienicie poprowadzoną narracją. Realizm postaci, zdarzeń i niuansów powieści w połączeniu z elementami fantastycznymi, jak podróż między różnymi światami, tworzy doskonale współbrzmiącą całość.
„Dziesięć tysięcy drzwi” to książka głęboka, opowiadająca o ludzkiej naturze, niesprawiedliwości i uprzedzeniach, ale też miłości, spełnieniu, poszukiwaniu prawdy i wolności.

Dane wydawnicze:
Wydawnictwo IUVI | Autor: Alix E. Harrow | Format: 135 x 205 mm | s. 462 | Cena: 34,90 |
ISBN 978-83-7966-061-2| Data premiery: 27.05.2020 | Wiek 14+ | www.iuvi.pl

Recenzje:
Ta książka sama jest drzwiami. Cieszę się, że je otworzyłam.
Kat Howard, autorka „An Unkindness of Magicians”

Jedno z najbardziej wyjątkowych dzieł literatury pięknej, jakie kiedykolwiek czytałam.
Tamora Pierce, autorka bestsellerów „New York Timesa”

Porywająca powieść szkatułkowa o światach kryjących inne światy, opowieściach zamieszkujących inne opowieści i potędze słów.
Melissa Albert, autorka „Hazel Wood”

Napisana z epickim rozmachem książka zrodzona z zachwytu nad światem. Czeka was wielka przygoda.
Erika Swyler, autorka „Księgi wieszczb”

_Każda strona kryje w sobie jakąś zagadkę. Nie mogłam się oderwać od tej powieści! _
Peng Shepherd, autorka „Księgi M”

_Niemożliwie piękna. _
Amal El-Mohtar, laureatka nagrody Hugo

O autorce:
ALIX E. HARROW: Była pani historyk mająca własne zdanie na każdy temat i nigdy nieoddająca na czas książek do biblioteki. Mieszka w Kentucky z mężem i na wpół zdziczałymi dziećmi. Jej opowiadania były nominowane do nagród Hugo, Nebula i Locus. „Dziesięć tysięcy drzwi” to jej powieściowy debiut, który szybko trafił na listy bestsellerów i jest nominowany do nagrody Nebula w kategorii Najlepsza Powieść 2019 oraz do nagrody Hugo w kategorii powieść.

Trzymamy kciuki!

Strona internetowa Wydawnictwa IUVI: www.iuvi.pl
Fanpage Wydawnictwa IUVI: https://www.facebook.com/WydawnictwoIUVI/

Informacja prasowa Wydawnictwo IUVI

d2kzutf

Podziel się opinią

Share

d2kzutf

d2kzutf