Trwa ładowanie...
29-01-2015 10:46

Cztery pory… karykatury - Muzeum Karykatury startuje z nowym konkursem dla rysowników

Artyści zajmujący się rysunkiem satyrycznym oraz sztuką karykatury od stycznia 2015 r. mogą wziąć udział w konkursie pt. „Cztery pory karykatury. Rysunki roku 2015” organizowanym przez Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego i zacząć odmierzać czas według nowego, satyrycznego kalendarza – poinformowała Elżbieta Laskowska, p.o. dyrektora Muzeum Karykatury w Warszawie. Jest to odświeżona formuła konkursu, który dotąd występował pod nazwą „Rysunek miesiąca: styczeń-grudzień”.

Cztery pory… karykatury - Muzeum Karykatury startuje z nowym konkursem dla rysownikówŹródło:
d2dx1s4
d2dx1s4

Artyści zajmujący się rysunkiem satyrycznym oraz sztuką karykatury od stycznia 2015 r. mogą wziąć udział w konkursie pt. „Cztery pory karykatury. Rysunki roku 2015” organizowanym przez Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego i zacząć odmierzać czas według nowego, satyrycznego kalendarza – poinformowała Elżbieta Laskowska, p.o. dyrektora Muzeum Karykatury w Warszawie. Jest to odświeżona formuła konkursu, który dotąd występował pod nazwą „Rysunek miesiąca: styczeń-grudzień”.

Nowa edycja przynosi zmiany w regulaminie oraz terminach zgłoszeń. I tak, od stycznia 2015 terminy nadsyłania prac określają poszczególne pory roku, w związku z czym rysunki powinny być opatrzone odpowiednim podpisem (kolejno „Zima”, „Wiosna”, „Lato” lub „Jesień”). Należy też pamiętać, że w każdej z czterech pór można przysłać na konkurs maksymalnie 5 prac.

- Różnice dotyczą tylko regulaminu i nazwy. Cel konkursu pozostaje niezmienny – umożliwić artystom zaprezentowanie ich twórczości oraz upowszechnić ten niezwykły, a nadal jednak mało znany gatunek sztuki, jakim jest karykatura. Głęboko wierzę, że nowa, odświeżona formuła spotka się z nie mniejszym zainteresowaniem niż to było podczas „Rysunku miesiąca” – mówi Elżbieta Laskowska.

Pierwsza wersja konkursu występowała pod hasłem „Rysunek miesiąca: styczeń-grudzień” i trwała od początku 2012 r., ciesząc się ogromną popularnością wśród rysowników. Przez trzy edycje nadesłano imponującą liczbę blisko pięciu tysięcy prac, które stanowią swoisty komentarz do najważniejszych wydarzeń ostatnich lat. Artyści zaskakiwali swoją oryginalnością i spostrzegawczością, zawsze poruszając aktualne i ważkie tematy. W konkursie na „Rysunek miesiąca” udział wzięli m.in. Jacek Fedorowicz, Witold Mysyrowicz, Maciej Trzepałka, Jacek Frąckiewicz, Jerzy Fedro czy Zbigniew Woźniak.

Wystawę „Najlepsze z najlepszych. Rysunki roku 2014” podsumowującą III edycję konkursu na „Rysunek miesiąca” oraz indywidualną wystawę prac Zbigniewa Woźniaka można będzie oglądać od 6 marca do 17 maja br. w Muzeum Karykatury w Warszawie.

Szczegółowe informacje na temat konkursu „Cztery pory karykatury. Rysunki roku 2015” wraz z regulaminem znajdują się na stronie internetowej www.muzeumkarykatury.pl .

d2dx1s4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dx1s4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj