Trwa ładowanie...
d4bini5
d4bini5

Czas odrodzony. Od kryzysu w fizyce do przyszłości Wszechświata

książka
d4bini5
Oceń jako pierwszy:
Czas odrodzony. Od kryzysu w fizyce do przyszłości Wszechświata
Tytuł oryginalny

Time Reborn: From the Crisis in Physics to the Future of the Universe

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
0007F084_original_F7A4A2694A603C24.jpg
Inne

Czym jest czas?
To pozornie proste pytanie jest najważniejszym problemem, z którym styka się nauka, gdy coraz głębiej badamy podstawy rzeczywistości. Wszystkie tajemnice, przed jakimi stają fizyka i kosmologia – od Wielkiego Wybuchu do przyszłości Wszechświata, od zagadek mechaniki kwantowej do unifikacji oddziaływań i cząstek – sprowadzają się do natury czasu.
To, że czas jest realny, może wydawać się oczywistym faktem. Odczuwamy jego upływ każdego dnia, gdy obserwujemy tykanie zegarka. Ale większość fizyków – od Newtona i Einsteina aż do współczesnych teoretyków fizyki kwantowej widziało ten problem inaczej. Największe wrażenie robi naukowa hipoteza, mówiąca, że czas jest iluzją. Konsekwencje przyjęcia poglądu, że czas jest realny, są rewolucyjne.
Lee Smolin, autor kontrowersyjnego bestsellera „Kłopoty z fizyką”, twierdzi, że ograniczanie pojęcia czasu hamuje rozwój fizyki. Nadszedł czas na wielką rewolucję myśli naukowej. Rzeczywistość czasu może mieć zasadnicze znaczenie dla następnego wielkiego przełomu w fizyce teoretycznej.
A co by było gdyby same prawa fizyki nie były bezczasowe? A gdyby podlegały ewolucji? „Czas odrodzony” proponuje nowe radykalne podejście do kosmologii, obejmujące realność czasu i otwierające cały nowy wszechświat możliwości. Smolin wyjaśnia żywym i przejrzystym językiem, jak prawdziwa natura czasu wpływa na naszą rzeczywistość.

d4bini5
Czas odrodzony. Od kryzysu w fizyce do przyszłości Wszechświata
Numer ISBN

978-83-7961-191-1

Wymiary

140x200

Gatunek

Literatura popularnonaukowa,Fizyka i astronomia

Oprawa

1

Liczba stron

376

Podziel się opinią

Share
d4bini5
d4bini5
d4bini5
d4bini5