Trwa ładowanie...
d2qmjfn

Czarodziejka z Florencji

książka
d2qmjfn
Oceń jako pierwszy:
Czarodziejka z Florencji
Tytuł oryginalny

The Enchantress of Florence

Autorzy
978-83-7510-238-3_6740_F.jpg
Inne

Na dwór mogolskiego cesarza Akbara w Sikri przybywa złotowłosy cudzoziemiec, Mogor dell'Amore. Przywozi list od angielskiej królowej Elżbiety, a także – i przede wszystkim – nieprawdopodobną opowieść, która zaczyna absorbować cesarza i staje się obsesją całego miasta. Czy jest prawdziwa? Czy jej bohaterka, zaginiona księżniczka Qara Köz, istniała naprawdę, i kim jest człowiek nazywający siebie Mogołem Miłości? A jeśli zmyśla, czy zapłaci za swe kłamstwa najwyższą cenę?

Czarodziejka z Florencji to rozsnuta między Wschodem i Zachodem, Starym i Nowym Światem historia kobiety, która w męskim świecie za wszelką cenę pragnie kierować własnym losem. Jej postać łączy dwa pozornie całkowicie obce sobie miasta – Sikri Mogołów i renesansową Florencję. Te dwa światy, tak od siebie odległe, odbijają się jeden w drugim jak w zwierciadle, bezbronne wobec czarów kobiet i zaskakująco podobne.

Rushdie zabiera czytelnika do czasów, zanim na zawsze oddzielono świat rzeczywisty od nierzeczywistego, zanim zapomniano o magii i czarodziejskich mocach czarodziejek. Jak zwykle u tego autora losy postaci historycznych – między innymi Niccola Machiavellego, perskiego szacha Isma’ila czy książąt z rodu Medyceuszy – splatają się z losami wymyślonych postaci, a fakty mieszają się z baśniami.

d2qmjfn
Czarodziejka z Florencji
Numer ISBN

978-83-7510-238-3

Wymiary

155x230

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

7

Liczba stron

400

Podziel się opinią

Share
d2qmjfn
d2qmjfn
d2qmjfn
d2qmjfn