Trwa ładowanie...
de5lt2e

Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości

książka
Oceń jako pierwszy:
de5lt2e
Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości
Tytuł oryginalny

Czernobylskaja molitwa

Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

"26 kwietnia 1986 o godzinie pierwszej minut dwadzieścia trzy i pięćdziesiąt osiem sekund seria wybuchów obróciła w ruinę reaktor i czwarty blok energetyczny elektrowni atomowej w położonym niedaleko granicy białoruskiej Czarnobylu. Katastrofa czarnobylska była najpotężniejszą z katastrof technologicznych XX wieku."

Dwadzieścia lat później Swietłana Aleksijewicz wróciła do Czarnobyla. Rozmawiała z ludźmi, dla których ten dzień był końcem świata, którzy żyć nie powinni, ale przeżyli i żyją, bo żyć trzeba. A oni opowiedzieli jej o tym, co wydarzyło się wtedy, i o tym, co jest tam dziś. O ponad dwóch milionach Białorusinów, których zapomniano przesiedlić poza strefę skażoną, o dzieciach bez włosów, o zwierzętach o smutnych oczach, które zamieszkały w porzuconych domach, o dziwnych stworach, które pojawiły się w rzekach i lasach. I o tym, że mimo wszystko ludzie chcą być szczęśliwi.

Podobnie jak w książce o radzieckich żołnierkach wybitna białoruska dziennikarka stawia nas wobec bezlitosnej prawdy. To książka o apokalipsie, która nastąpiła pewnej kwietniowej nocy tuż za naszą wschodnią granicą.

Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości
Numer ISBN

978-83-7536-371-5

Wymiary

140x220

Gatunek

Reportaż

Oprawa

6

Liczba stron

282

de5lt2e

Podziel się opinią

Share
de5lt2e
de5lt2e
de5lt2e
de5lt2e