Trwa ładowanie...
d1dcnp9
21-03-2013 00:00

Czarna wołga. Kryminalna historia PRL...

książka
Oceń jako pierwszy:
d1dcnp9
Czarna wołga. Kryminalna historia PRL...
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Wieść o porwaniu dziecka w Warszawie rozeszła się błyskawicznie. W okolicy zdarzenia ktoś widział porywaczki wsiadające do czarnej wołgi. Samochód tej marki widziano za każdym razem, kiedy gdzieś w Polsce ginęły dzieci. Jaka jest prawda o czarnej wołdze? Jakie zbrodnie kryły się w jej cieniu?

Porwania dzieci, napady i brutalne zabójstwa, osławieni zbrodniarze i najgłośniejsze procesy sądowe, kradzieże dzieł sztuki i fałszerstwa pieniędzy na niewyobrażalną dziś skalę. Czarna wołga. Kryminalna historia PRL to trzymająca w napięciu opowieść o zbrodniach, które paraliżowały opinię publiczną. A także o tych, o których społeczeństwo miało się nigdy nie dowiedzieć.

Przemysław Semczuk dotarł do bohaterów tamtych wydarzeń i unikalnych materiałów zgromadzonych w IPN. Dziennikarz prezentuje metody działania przestępców i odsłania kulisy działań operacyjnych PRL-owskich organów ścigania – raz zaskakująco pomysłowych, innym razem przerażająco nieudolnych. I zabiera czytelnika w pełną emocji podróż do ówczesnego półświatka.

Czarna wołga. Kryminalna historia PRL...
Numer ISBN

978-83-240-2129-1

Wymiary

140x205

Gatunek

Literatura popularnonaukowa

Oprawa

1

Liczba stron

268

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dcnp9
d1dcnp9
d1dcnp9