Trwa ładowanie...
d1vzcyb
15 kwietnia 2010, 00:00

Cyberterroryzm i problemy bezpieczeństwa informacyjnego we współczesnym świecie

książka
Oceń jako pierwszy:
d1vzcyb
Cyberterroryzm i problemy bezpieczeństwa informacyjnego we współczesnym świecie
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne
  • Czy światu grozi "cybernetyczne Pearl Harbor"?
  • Co to jest cyberterroryzm?
  • Czy świat przygotowany jest do obrony przed tą nową formą terroryzmu? między innymi na te pytania starają się odpowiedzieć autorzy książki, pracownicy Instytutu Stosunków Międzynarodowych, dr Agnieszka Bógdał-Brzezińska i mgr Marcin Florian Gawrycki.

Cyberterroryzm i problemy bezpieczeństwa informacyjnego współczesnego świata to pionierska praca w polskiej nauce. Autorzy zastanawiają się nad rolą podmiotów niepaństwowych w erze informacyjnej oraz zagrożeniami z tego wynikającymi. Dokładnie analizują zjawisko cyberterroryzmu, propagandy internetowej, wojen internetowych oraz bezpieczeństwa informacyjnego.

Czytając książkę dowiemy się, jak problem cyberterroryzmu jest postrzegany we wszystkich regionach świata. Znajdziemy odpowiedź na pytanie, czy Afryka, Ameryka Łacińska oraz Azja powinny obawiać się cyberataku.

Najwięcej miejsca poświęcono jednak Europie i Stanom Zjednoczonym, czyli państwom, które są najbardziej narażone na atak w cyberprzestrzeni.

Niniejsza praca jest także dobrym przeglądem tego, co dotychczas napisano w świecie na temat cyberterroryzmu. Dodatkową atrakcją książki są ilustracje, słowniczek wybranych terminów, a także zbiór najróżniejszych internetowych linków: od organizacji terrorystycznych po instytucje zajmujące się zwalczaniem tego zjawiska.

Cyberterroryzm i problemy bezpieczeństwa informacyjnego we współczesnym świecie
Numer ISBN

83-89050-09-9, 83-88766-59-7

Wymiary

165x235

Gatunek

Informatyka, internet i nowe technologie

Oprawa

6

Liczba stron

366

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vzcyb
d1vzcyb
d1vzcyb
d1vzcyb

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj