Trwa ładowanie...
d3rqw0g

Cyann, wydanie zbiorcze, tom 1

książka
d3rqw0g
Oceń jako pierwszy:
Cyann, wydanie zbiorcze, tom 1
Rok wydania
Wydawnictwo
0009E5FA_original_B3C88FEE635A83F9.jpg
Inne

Wydanie zbiorcze dwóch pierwszych części cyklu Cyann François Bourgeona, uznawanego za mistrza i klasyka komiksu francuskiego.

W odległej przyszłości planetę Olh pustoszy purpurowa gorączka. Aby znaleźć na nią lekarstwo, stary przywódca Sondy, rządzącej kasty technokratycznej, finansuje wielką wyprawę kosmiczną na planetę Ilo. Właśnie tam znajdują się rośliny, z których powinno się udać sporządzić antidotum na zarazę. Przywódca Sondy wyznacza na wodza misji swoją młodą i trudną do okiełznania córkę Cyann. Przeciwnikiem wyprawy jest Źródło – potężna organizacja religijna czcząca żywioł wody. Czemu jednak kapłani nie chcą dopuścić do realizacji misji mającej uratować życie milionom ludzi? Członkowie ekspedycji próbują znaleźć odpowiedź na to pytanie na pełnej niebezpieczeństw planecie Ilo. A natkną się tam na znacznie więcej tajemnic, niż się spodziewali...

François Bourgeon jest scenarzystą i rysownikiem, którego opowieści historyczno-przygodowe oraz fantastyczne uznaje się za jedno z najważniejszych osiągnięć komiksu frankofońskiego. Polski czytelnik poznał już jego rozgrywającą się w późnym średniowieczu serię Towarzysze zmierzchu oraz umieszczoną na przełomie wieków XVIII i XIX sagę Pasażerowie wiatru.

d3rqw0g
Cyann, wydanie zbiorcze, tom 1
Numer ISBN

978-83-281-1653-5

Wymiary

215x290

Gatunek

Komiks

Oprawa

6

Liczba stron

232

Podziel się opinią

Share
d3rqw0g
d3rqw0g
d3rqw0g
d3rqw0g