Trwa ładowanie...
d3j8aaz
d3j8aaz

Ćwiczenia ignacjańskie i nadzieja wiary

książka
Oceń jako pierwszy:
Ćwiczenia ignacjańskie i nadzieja wiary
Tytuł oryginalny

Zukunft über den Tod hinaus? Die ignatianischen Exerzitien und die Hoffnung des Glaubens

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Ćwiczenia ignacjańskie i nadzieja wiary
Materiały prasowe

ZBAWIENIE ZACZYNA SIĘ DZISIAJ

Pytanie o to, jak będzie wyglądała przyszłość po śmierci, jest jednym z odwiecznych pytań ludzkości. Co czeka nas po życiu ziemskim? Jakie obrazy kryją się pod nazwą „rzeczy ostateczne”?

Gisbert Greshake, jeden z najwybitniejszych współczesnych teologów, udziela tutaj nieoczywistej odpowiedzi. Podążając za myślą św. Ignacego Loyoli, odkrywa, że sprawy eschatologiczne nie są obszarem, który należy tylko zgłębiać intelektualnie. Autor Ćwiczeń duchowych pokazuje, że „rzeczy ostateczne” trzeba czynić tu i teraz. Każdy wierzący jest powołany do „eschatologicznej praxis” – do tego, aby poprzez swoje działanie brać udział w urzeczywistnianiu się królestwa Bożego. Ostatecznym celem jest bowiem ujawnienie się chwały Boga w świecie.

Nadzieja chrześcijańska nie polega jedynie na cierpliwym oczekiwaniu, lecz także na niecierpliwym wyruszaniu-w-drogę – na spotkanie spodziewanej przyszłości. Człowiek otrzymuje tę przyszłość nie tylko jako dar, lecz także jako zadanie do wykonania.

Gisbert Greshake (ur. 1933) – duszpasterz, wykładowca teologii dogmatycznej w Wiedniu i we Fryburgu Bryzgowijskim. Autor licznych publikacji dotyczących przede wszystkim duchowości pustyni.

Ćwiczenia ignacjańskie i nadzieja wiary
Numer ISBN

978-83-277-1828-0

Wymiary

124x194

Oprawa

miękka

Liczba stron

96

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d3j8aaz
d3j8aaz
d3j8aaz
d3j8aaz
d3j8aaz