Trwa ładowanie...
d2vi0wk
d2vi0wk

Cuda świata przyrody pod patronatem UNESCO

książka
Oceń jako pierwszy:
Cuda świata przyrody pod patronatem UNESCO
Tytuł oryginalny

Il patrimonio mondiale dell'Unesco - I santuari della natura

Rok wydania
Autorzy
00051769_original_F879FECE94B71073.jpg
Inne

W 1972 roku konferencja generalna UNESCO przyjęła Konwencję w Sprawie ochrony światowego dziedzictwa kulturowego i naturalnego, której sygnatariuszami zostało ponad 150 państw. Do dnia dzisiejszego roztoczono opiekę nad ponad 700 zabytkowymi miejscami na świecie. W celu zilustrowania tego ambitnego programu opracowana została trzytomowa seria książek poświęconych sztuce i architekturze, przyrodzie oraz archeologii.

Pierwszy tom, Najcenniejsze zabytki pod patronatem UNESCO, przedstawia miejsca o szczególnym znaczeniu kulturowym i urbanistycznym, jak chociażby Kraków, Zakazane Miasto położone w centrum Pekinu, Statuę Wolności czy pałac w Wersalu.

Ta książka – druga w serii – jest poświęcona sanktuariom przyrody, najważniejszym chronionym środowiskom na Ziemi, gdzie wciąż można podziwiać pozostałości tego, co niegdyś musiało być Edenem – zanim do tych ustroni zawitał człowiek i odcisnął na nich swoje piętno. Przedstawiono w niej 100 podlegających ochronie miejsc na świecie: w Europie między innymi deltę Dunaju, Puszczę Białowieską, Wyspy Eolskie, Groblę Olbrzyma, i cuda przyrody, które odnaleźć można na ogromnym terytorium Federacji Rosyjskiej; w Azji wspaniałe parki Dalekiego Wschodu i wysokogórskie rezerwaty w Nepalu; w Afryce obszary od gór Wirunga po Zimbabwe, na obu kontynentach amerykańskich zachwycającą różnorodność przyrody – od Yellowstone i Wielkiego Kanionu po karaibskie rafy koralowe – wreszcie Oceanię z dzikim krajobrazem Australii. Najwyższej klasy zdjęcia, wykonane przez najlepszych na świecie fotografów, oraz mapy z zaznaczonym obszarem chronionym towarzyszą tekstom opisującym każde miejsce.

Cuda świata przyrody pod patronatem UNESCO
Numer ISBN

978-83-213-4782-0

Wymiary

220x300

Gatunek

Albumy,Literatura popularnonaukowa,Geografia i geologia

Oprawa

7

Liczba stron

432

Podziel się opinią

Share
d2vi0wk
d2vi0wk
d2vi0wk
d2vi0wk