Trwa ładowanie...
d1qyz54
10-12-2013 00:00

Coughlin 2. Nocne życie

książka
Oceń jako pierwszy:
d1qyz54
Coughlin 2. Nocne życie
Tytuł oryginalny

Live by Night

Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Boston, rok 1926. Szalone lata dwudzieste w pełnym rozkwicie. Alkohol leje się strumieniami, kule świszczą w powietrzu, a pewien człowiek zamierza odcisnąć swój ślad na tym świecie.

Prohibicja spowodowała pojawienie się splątanej sieci podziemnych gorzelni, nielegalnych lokali, gangsterów i sprzedajnych policjantów. Joe Coughlin, najmłodszy syn znanego w Bostonie kapitana policji, już dawno odrzucił surowe zasady, w których go wychowano. Teraz, gdy drobne kradzieże z dzieciństwa odeszły w przeszłość, zajął się pracą dla najgroźniejszych gangsterów w mieście. Robi to dla zysku, dreszczu emocji i smaku życia na marginesie społeczeństwa.

Niestety, życie po stronie mroku ma wysoką cenę. W czasie gdy bezwzględni ludzie, mający do dyspozycji pieniądze, nielegalny alkohol i broń, walczą o władzę, nie można ufać nikomu. Buntownikom takim jak Joe pisany jest jeden los: przedwczesna śmierć. Ale ludzie jemu podobni, nie bacząc na nic, zamierzają żyć pełnią życia aż po ostatni dzień.

Joe rozpoczyna oszałamiającą wspinaczkę po szczeblach organizacji gangsterskiej, która rzuca go z Bostonu czasów jazzu do tętniącej życiem dzielnicy łacińskiej w Tampie i na słoneczną Kubę.

Nocne życie to opowieść o wielkiej miłości i saga o zemście, fascynująca historia zdrady, przebaczenia, muzyki i śmierci, która przywraca do życia czasy, gdy popełnienie grzechu było powodem do świętowania, a występek uważano za cnotę obywatelską.

Coughlin 2. Nocne życie
Numer ISBN

978-83-7839-494-5

Wymiary

140x205

Gatunek

Thriller,Powieści i opowiadania,Thriller,Powieści i opowiadania

Oprawa

3

Liczba stron

504

Inne wydania

Warszawa - 2013-04-16

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qyz54
d1qyz54
d1qyz54