Trwa ładowanie...
dcczbtn
dcczbtn

Corto Maltese - Młodość, tom 9

książka
dcczbtn
Oceń jako pierwszy:
Corto Maltese - Młodość, tom 9
Tytuł oryginalny

Corto Maltese - La Jeunesse de Corto Maltese

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Wydawnictwo
Seria
Corto Maltese - Młodość, tom 9
Materiały prasowe

Kolejny tom słynnego cyklu przygodowo-fantastycznego o awanturniku Corto Maltese. W tej opowieści cofamy się do czasów młodości bohatera.

Rok 1905, kończy się wojna rosyjsko-japońska, lecz kapitulacja wojsk carskich nie oznacza spokoju na Dalekim Wschodzie. Część Rosjan nie chce złożyć broni, a Japończycy zajmują chińską Mandżurię. Korespondent wojenny Jack London wchodzi w spór z oficerem armii Kraju Kwitnącej Wiśni i zostaje wyzwany na pojedynek. Niedługo potem poznaje rosyjskiego dezertera Rasputina. Aby mu pomóc, prosi o przysługę młodego obieżyświata Corto Maltese, który szykuje się do wyprawy w głąb Afryki. Tak rozpoczyna się wieloletnia znajomość maltańskiego marynarza z szalonym bandytą Rasputinem.

Licząca dwanaście tomów seria o marynarzu włóczędze i romantycznym awanturniku Corto Maltese rozgrywa się w różnych częściach świata. Corto przeżywa liczne przygody w egzotycznych krainach, wplątuje się w intrygi polityczne, a nawet bierze udział w niezwykłych wydarzeniach o charakterze mistycznym...

Twórcą cyklu jest sławny włoski scenarzysta i rysownik Hugo Pratt (1927–1995), znany polskiemu czytelnikowi ze znakomitych albumów Indiańskie lato i El Gaucho. Pratt kontynuował prace nad Corto Maltese przez 25 lat.

dcczbtn
Corto Maltese - Młodość, tom 9
Numer ISBN

978-83-281-4119-3

Wymiary

216x285

Oprawa

twarda

Liczba stron

72

Język

polski

Podziel się opinią

Share
dcczbtn
dcczbtn
dcczbtn
dcczbtn
dcczbtn