Trwa ładowanie...
dmhtwzf
09-11-2013 00:00

Córa płomieni

książka
Oceń jako pierwszy:
dmhtwzf
Córa płomieni
Tytuł oryginalny

Feuertochter

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

W XVI-wiecznej Irlandii od lat nieustannie trwają walki o wyzwolenie spod angielskiego jarzma. Gdy po długich miesiącach oblężenia pada ostatnia broniąca się warownia, z życiem uchodzi zaledwie garstka obrońców, w tym przywódca powstania O’Corra wraz z synkiem i kilkumiesięczną córeczką Ciarą.

Dopiero po siedemnastu latach wygnańcom udaje wrócić do rodzinnego zamku w Ulsterze. Niestety, rodzicom Ciary nie dane było doczekać upragnionego powrotu do siedziby swoich przodków. Sytuacja jest jednak dalej niepewna, a panujący pokój bardzo kruchy, gdyż Anglicy dopuszczają się wciąż nowych gwałtów i rozbojów.

Przybyli na zieloną wyspę w poszukiwaniu szczęścia dwaj niemieccy rycerze, Simon von Kirchberg i jego kuzyn Ferdinand, w mig orientują się, że wystarczy byle pretekst, by na nowo rozgorzała wojna. Zdają sobie też doskonale sprawę, że w tym ogarniętym pożogą kraju łatwiej stracić życie niż znaleźć fortunę. Mimo to postanawiają zostać, by pomóc bratu Ciary, obecnie głowie rodziny i przywódcy klanu. Powodem decyzji jest piękna Ciara, w której obaj są zakochani i której względy obaj chcą zdobyć. Wkrótce znowu dochodzi do walk…

Córa płomieni
Numer ISBN

978-83-7508-726-0

Wymiary

145x205

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

3

Liczba stron

568

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmhtwzf
dmhtwzf
dmhtwzf