Trwa ładowanie...
d22s70z
05-02-2020 00:31

Co wpływa na dziennikarzy... i na co mają wpływ dziennikarze?

książka
Oceń jako pierwszy:
d22s70z
Co wpływa na dziennikarzy... i na co mają wpływ dziennikarze?
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Książka jest o dziennikarzach i mass mediach, o tym, jaki jest wpływ dziennikarzy na rzeczywistość i co wpływa na nich samych i ostateczny kształt ich pracy. Podejmujemy próbę stwierdzenia, jakie czynniki oddziałują na sposób tworzenia i prowadzenia programu, zwłaszcza w kontekście świadomych lub nieświadomych manipulacji, które mogą się zdarzyć w trakcie telewizyjnych dyskusji, a także na czym polega odpowiedzialność ludzi pracujących w mass mediach i wobec kogo odpowiadają. Powstał swoisty trójkąt bermudzki: dziennikarze, politycy i my - odbiorcy, zwani też niekiedy opinią publiczną. Kto jest najważniejszy? Kto jest dla kogo? Niektórzy mówią, że czwarta władza przejęła ster i dodają, że ogon zaczął kręcić psem. A może jest to pełna symbioza?

O pomoc w znalezieniu odpowiedzi na te pytania poprosiliśmy tak wybitnych dziennikarzy, jak: Kamil Durczok, Jan Pospieszalski, Wojciech Skowroński, Rafał Ziemkiewicz, Jacek Żakowski oraz gościa większości programów publicystycznych Antoniego Dudka. Zamieszczone w książce wywiady są niewątpliwie wielkim jej atutem. Wszystkim naszym Rozmówcom bardzo dziękujemy za okazaną życzliwość i pomoc.

Wojciech Warecki i Marek Warecki są absolwentami Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1989 r. zajmują się prowadzeniem treningów oraz doradztwem psychologicznym. Publikują artykuły z zakresu szeroko rozumianej psychologii . w takich pismach, jak: "Spotkania", "Wprost", "Życie", "Charaktery", "Odra", "Opcja na prawo", "Gazeta Wyborcza - Dodatek Praca". Wypowiadali się także w: "Personelu", "Businessmanie", "Newsweeku" oraz w programie TVN24 "Prześwietlenie". Nakładem Wydawnictwa Poltext wydali książki "Słowo o manipulacji, czyli krótki podręcznik samoobrony" oraz "Słowo o mobbingu, czyli jak sobie radzić z dręczycielem".

Co wpływa na dziennikarzy... i na co mają wpływ dziennikarze?
Numer ISBN

978-83-88840-81-4

Wymiary

176x250

Oprawa

miękka

Liczba stron

192

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22s70z
d22s70z
d22s70z
d22s70z