Trwa ładowanie...
d17vq9r
25-01-2022 15:00

Co myśli i czuje pies. Przygody ze zwierzęcą neuronauką

książka
Oceń jako pierwszy:
d17vq9r
Co myśli i czuje pies. Przygody ze zwierzęcą neuronauką
Tytuł oryginalny

What It's Like To Be A Dog

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Czy psy przeżywają emocje tak samo jak my?

By poznać odpowiedź na to pytanie, naukowiec i bestsellerowy autor Gregory Berns wraz ze swoim zespołem zrobił to, czego nikt nigdy nie próbował: wytresowali psy tak, by całkowicie świadome mogły przejść badanie MRI. To umożliwiło badaczom zrozumienie, co czują i myśli ich podopieczni.

Ale psy to dopiero początek. W Co myśli i czuje pies Berns pokazuje nam mózgi i umysły dzikich zwierząt – lwów morskich, które mogą nauczyć się tańczyć, oraz delfinów, które widzą za pomocą dźwięku. W neuroarcheologicznym eksperymencie Berns rekonstruuje mózg jednego z najbardziej tajemniczych zwierząt w historii, wilkowora tasmańskiego, by wyjaśnić, czemu ten gatunek wymarł.

Przełomowe badania Bernsa pokazują, jak podobne są mózgi zwierząt i ludzi. Sam autor udowadnia, że zwierzęta - tak samo jak my – mają uczucia. To rzuca zupełnie nowe światło na kwestię praw zwierząt.

Pełna mądrości, humoru i empatii, Co myśli i czuje pies to książka o nowym świecie, w którym inteligentne istoty są wszędzie wokół. To nowy manifest wyzwolenia zwierząt w dwudziestym pierwszym wieku.

Co myśli i czuje pies. Przygody ze zwierzęcą neuronauką
Numer ISBN

978-83-8252-242-6

Wymiary

140x210

Oprawa

miękka

Liczba stron

304

Język

polski

d17vq9r

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17vq9r
d17vq9r
d17vq9r
d17vq9r