Trwa ładowanie...
d3kccue

Co Bóg zrobił szympansom?

książka
d3kccue
Oceń jako pierwszy:
Co Bóg zrobił szympansom?
Rok wydania
Autorzy
00089F75_original_9C8158D25EDE8DEB.jpg
Inne

Dlaczego niektórzy ludzie nie potrzebują Boga? Na czym polega wiara bez Kościoła? Co może się kryć za fascynacją Judaszem? Jerzy Sosnowski zabiera nas w podróż po pograniczach wiary – niewiary i kultury.

Tę książkę powinien przeczytać każdy, bez względu na światopogląd. Autor stawia ludzi wierzących i niewierzących na tym samym zaminowanym polu, gdzie każde ich słowo może się stać argumentem w kwestii podstawowej: Bóg jest, czy też nie.

Sosnowski, przypatrując się rodzajom wiary, idzie przez labirynt kwestii istotnych dla nas wszystkich. Przywołuje myśli Tischnera, płyty Pink Floydów, wiersz Barańczaka, ale też wypowiedzi współczesnych celebrytów. Osobiste wątki z wypraw do Izraela sąsiadują tu ze sławnymi Dezyderatami wyśpiewanymi przez Piwnicę pod Baranami. Intymna opowieść o poetce Marii Komornickiej, która zakwestionowała własną płeć, towarzyszy historii biblijnej Maryi – Miriam. Serial Z archiwum X łączy się z sadystyczną Pasją Mela Gibsona. Wszystko po to, aby zagorzałym antykatolikom, jak i głęboko wierzącym uświadomić, ile ich łączy i jak wiele pozostaje do wspólnego przemyślenia.

d3kccue
Co Bóg zrobił szympansom?
Numer ISBN

978-83-8032-048-2

Wymiary

135x205

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

3

Liczba stron

352

Podziel się opinią

Share
d3kccue
d3kccue
d3kccue
d3kccue