Trwa ładowanie...
d45r2ra

Ciemna strona Wall Street. Opowieść tradera o spektakularnych giełdowych ekscesach

książka
d45r2ra
Oceń jako pierwszy:
Ciemna strona Wall Street. Opowieść tradera o spektakularnych giełdowych ekscesach
Tytuł oryginalny

The Buy Side: A Wall Street Trader's Tale of Spectacular Excess

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Opowieść o spektakularnych wyczynach na Wall Street. Prawdziwa historia byłego tradera Gallon Group, Turneya Duffa, ukazuje świat Wall Street po godzinach. Świat w którym nikt nie stroni od narkotyków i wybujałych ekscesów seksualnych, gdzie milionowe prowizje z transakcji trafiają tylko do tych najsprytniejszych. Żywe opisy zdarzeń w wyjątkowy sposób ukazują korzyści i pokusy giełdowego życia.

Turney Duff to zwyczajny chłopak z Kennebunk w stanie Main ciekawy świata. Po nieudanych próbach rozpoczęcia kariery dziennikarskiej otrzymuje propozycję stażu w firmie Morgan Stanley. Tam poznaje zasady rządzące światkiem traderów, gdzie kupujący, stawiający ogromne sumy, licząc na wzrost lub spadek wartości akcji, uznawani są za osobników alfa, a sprzedający – brokerzy dbający o ich interesy – są zawsze gotowi zaspokajać ich
potrzeby.

Jak bardzo, Turney odkrył ze zdziwieniem, gdy w roku 1999 dołączył do pracowników Galleon Group – wielkiej firmy zajmującej się funduszami hedgingowymi założonej przez Raja Rajaratnama. Tu po raz pierwszy dostaje szansę decydowania o transakcjach, dzięki czemu szybko integruje się ze współpracownikami i czerpie od nich cenne wskazówki. Pochłania go również światek ich hedonistycznych uciech.

W następnej firmie, Arus Partners i wspina się na zawodowy szczyt, by jednocześnie J.L. Berkowitz, spaść na dno. Za dnia utalentowany trader, a nocą ekstrawagancki klubowicz, nie stroniący od narkotyków, którymi próbuje zagłuszyć trawiącą wewnętrzną pustkę.

Porywająca podróż przez mroczny świat Wall Street i jednocześnie ujmujący autoportret młodego człowieka, który decydując się na porzuceniu posady i rezygnację z siedmiocyfrowej pensji ratuje samego siebie. Ciemna strona Wall Street to jedna z najlepszych książek o „dorastaniu na Ulicy” jaką kiedykolwiek napisano.

d45r2ra
Ciemna strona Wall Street. Opowieść tradera o spektakularnych giełdowych ekscesach
Numer ISBN

978-83-7746-824-1

Wymiary

158x233

Gatunek

Ekonomia,Pamiętniki, dzienniki, wspomnienia

Oprawa

1

Liczba stron

280

Podziel się opinią

Share
d45r2ra
d45r2ra
d45r2ra
d45r2ra