Trwa ładowanie...
d3rj067

Ciech sfinansuje renowację fasady Pałacu Krasińskich w Warszawie

d3rj067
d3rj067

Umowę o przekazaniu 700 tys. zł przez Ciech SA na renowację fasady frontowej stołecznego Pałacu Krasińskich podpisali prezes spółki Mirosław Kochalski i dyrektor Biblioteki Narodowej Tomasz Makowski.

Późnobarokowy Pałac Krasińskich, zwany też Pałacem Rzeczpospolitej, był w XVIII wieku siedzibą urzędów państwowych. Odbudowany ze zniszczeń II wojny światowej, mieści obecnie zbiory specjalne Biblioteki Narodowej (Dział Rękopisów i Starodruków).

– W Pałacu znajdują się najcenniejsze zbiory naszej biblioteki - kronika Galla Anonima, autograf Kochanowskiego i rękopis Quo vadis Sienkiewicza . Jest to Pałac wyjątkowo piękny, dlatego bardzo nam zależy na przywróceniu mu dawnej świetności. Przed rozpoczęciem prac konserwatorskich musimy przeprowadzić specjalistyczne badania, by dokładnie ustalić i móc odtworzyć pierwotny wygląd. Zakończenie prac planujemy na wrzesień 2008 roku – mówił w środę dziennikarzom Makowski.

Poinformował ponadto, że Biblioteka Narodowa otrzymała również dotacje od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na odbudowę tarasów ogrodowych na tyłach Pałacu Krasińskich.
– Otrzymaliśmy 0,5 mln zł, które zamierzamy wykorzystać do końca bieżącego roku – powiedział dyrektor Biblioteki Narodowej.

Prezes Ciech SA, Mirosław Kochalski, zaznaczył, że choć przekazanie dotacji jest częścią budowania wizerunku firmy, zależało im również na zrobieniu czegoś dobrego dla życia publicznego.
– Biblioteka to bardzo ważna instytucja dla kultury narodowej, a sam budynek jest wyjątkowo piękny i cieszę się, że dzięki nam może stać się jeszcze piękniejszy – powiedział Kochalski.

d3rj067
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rj067

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj