Trwa ładowanie...
d43v3e6
09-03-2011 00:00

Chrystus Pan 1. Wyjście z Egiptu

książka
Oceń jako pierwszy:
d43v3e6
Chrystus Pan 1. Wyjście z Egiptu
Tytuł oryginalny

Christ the Lord

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Postać Jezusa od wieków fascynowała zarówno badaczy, jak i zwykłych ludzi, wyznawców chrześcijaństwa i niewierzących. Jak żył Jezus, nim zaczął głosić swe posłanie w miasteczkach i wioskach Galilei? Jak wyglądało dzieciństwo Tego, którego chrześcijanie uważają za Boga i człowieka?

Rice stworzyła przykuwającą uwagę wizję dzieciństwa Chrystusa, a opowieść swą rozpoczęła w momencie, gdy siedmioletni Jezus wraz z rodzicami wyrusza z Egiptu do Nazaretu. To skrzyżowanie pasjonującej powieści historycznej z ciekawymi apokryficznymi ewangeliami, ukazujące Jezusa jako mistyka, uzdrowiciela i proroka, ale też zwyczajnego chłopca z krwi i kości. Autorka, opierając się na pracach historyków i biblistów oraz unikając taniej sensacji, opisuje codzienność Palestyny w początkach naszej ery i czyni narratorem powieści siedmioletniego Chrystusa, w którym powoli zaczyna kiełkować świadomość, że jest Synem Bożym.

Chrystus Pan jest owocem duchowej przemiany Anne Rice. Wnikliwe, żywe portrety jej bohaterów zawsze utkane były z realistycznych emocji i uczuć, co przemawiało do wyobraźni czytelników. Nie inaczej jest i tym razem – życiowa przemiana autorki wpłynęła jedynie na fabułę i kontekst powieści, ale jej literacki kunszt i moc przekazu pozostały niezmienne.

Chrystus Pan 1. Wyjście z Egiptu
Numer ISBN

978-83-7301-964-5

Wymiary

130x200

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

6

Liczba stron

390

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43v3e6
d43v3e6
d43v3e6