Trwa ładowanie...
d4co5s2

Chris Carter

Chris Carter jest znanym pisarzem kryminałów i thrillerów. Pochodzi z Brazylii.

Chris Carter – biografia

Chris Carter urodził się w Brazylii, gdzie spędził dzieciństwo i lata szkolne. Po ukończeniu liceum przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych. Studiował psychologię na Uniwersytecie Michigan. Jego specjalnością były zaburzenia kryminalne. Następnie Chris Carter pracował przez siedem lat jako psycholog kryminalny. Zawód porzucił dla muzyki. Grał na gitarze w różnych zespołach przez 10 lat.

Chris Carter obecnie mieszka w Londynie.

Chris Carter – książki

Chris Carter jako autor zadebiutował powieścią "Krucyfiks", w której pojawia się po raz pierwszy detektyw Robert Hunter oraz jego kompan Garcia mający rozwiązać zagadkę brutalnych morderstw. "Krucyfiks" Chrisa Cartera został odebrany jako brutalna książka.

Kolejna powieść, "Egzekutor", ukazała się w 2010 roku. Czytelnik ponownie spotyka się z detektywem Hunterem, by rozwikłać sprawę seryjnego mordercy-fanatyka. "Egzekutor" Cartera spotkał się z dużym zainteresowaniem – został przetłumaczony na 10 języków.

Do 2018 roku ukazało się 6 książek: "Nocny prześladowca" (2011), "Rzeźbiarz śmierci" (2012), "Jeden za drugim" (2013), "Geniusz zbrodni" (2014), "Jestem śmiercią" (2015), "The Caller" (2017), "The gallery of dead" (2018).

Chris Carter przyznaje, że w książkach posługuje się krótkimi, prostymi zdaniami, tak, aby czytelnik nie zdążył zacząć się nudzić.

Chris Carter – ciekawostki

  • Chris Carter często jest mylony z Chrisem Carterem – reżyserem i scenarzystą odpowiedzialnym za stworzenie serialu Z Archiwum X; lub Chrisem Carterem – znanym amerykańskim baseballistą.
d4co5s2

Podziel się opinią

18
2
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4co5s2
d4co5s2
d4co5s2