Trwa ładowanie...
d387ves
18-02-2022 14:00

Chodź na dwór!. Praktyczne ćwiczenia z przyrody

książka
Oceń jako pierwszy:
d387ves
Chodź na dwór!. Praktyczne ćwiczenia z przyrody
Tytuł oryginalny

Let's Play Outdoors. Exploring Nature For Children

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jeśli podobała Wam się „To pestka!” to „Chodź na dwór” jest zdecydowanie dla Was!

To książka, która zachęca dzieci do zabawy na świeżym powietrzu i odkrywania tego, co w trawie piszczy…

Chodźcie na dwór! To fascynujące miejsce, które tylko czeka na podbój przez maluchy i ich ciekawskie umysły, dłonie i stopy. Czy to w ogrodzie, parku, czy okolicznym lesie, bliższe spojrzenie na przyrodę wydobędzie z dzieciaków początkujących architektów, zoolożki, dendrologów czy botaniczki, a także astronomki i detektywów.

Dzięki zaproponowanym w książce aktywnościom dzieci przekonają się, czyje tropy można znaleźć w lesie i jak je rozpoznać, zrobią dowód osobisty drzewa, drzewne odbitki, leśne grzechotki i bazę. Zagrają w podchody, rozpalą ognisko, nauczą się czytać mapę oraz identyfikować insekty i gwiazdozbiory. A to tylko niewielka część aktywności, które ma do zaproponowania ta książka!

Opisane w „Chodź na dwór” zajęcia inspirują dzieci do samodzielnej nauki o zwierzętach, roślinach i pogodzie, a także o tym, jak dbać o świat. Przede wszystkim jednak sprawiają im wielką frajdę i wychodzą na zdrowie!

Catherine Ard jest autorką i redaktorką wielu książek dla dzieci. Mieszka w Bristolu wraz z rodziną i psem o imieniu Annie.

Carla McRae - australijska ilustratorka, mieszka i pracuje w Melbourne. Tworzy ilustracje głównie dla wydawnictw i agencji reklamowych. W wolnych chwilach projektuje skarpetki i maluje wielkoformatowe murale.

Chodź na dwór!. Praktyczne ćwiczenia z przyrody
Numer ISBN

978-83-67022-45-3

Wymiary

210x260

Oprawa

twarda

Liczba stron

56

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d387ves
d387ves
d387ves
d387ves