Trwa ładowanie...
d2734sy
30-07-2014 00:00

Chłopak z Warszawy

książka
Oceń jako pierwszy:
d2734sy
Chłopak z Warszawy
Tytuł oryginalny

Warsaw Boy

Rok wydania
Autorzy
Źródło:

Poruszające wspomnienia Andrzeja Borowca, szesnastoletniego powstańca warszawskiego.

Jesienią 1944 Andrzej Borowiec, w dwóch lewych butach i lamowanym aksamitem smokingu, kulejąc, wmaszerował do niemieckiego obozu jenieckiego. Trzy tygodnie wcześniej został dwukrotnie ranny. W obozie opatrzył go wzięty do niewoli brytyjski lekarz.

Andrzej, który właśnie skończył szesnaście lat, ocalał z powstania warszawskiego. Ubrany jak wielu powstańców w zdobyczną "panterkę" SS, przez dwa miesiące brał udział w krwawych walkach ulicznych w stolicy Polski. Walczył w Batalionie "Zośka", przeżył koszmar kanałów.

Wspomnienia Andrzeja Borowca nie ograniczająją się wyłącznie do okresu powstania warszawskiego. Urodzony w 1928 roku, syn pułkownika Wojska Polskiego opisuje barwne dzieciństwo w latach trzydziestych, pierwsze dni wojny w oblężonym Lwowie, wstapienie w szeregi konspiracji, udział w powstaniu i wreszcie krótki powojenny epizod tajnego emisariusza.

Dzięki tej niezwykłej relacji możemy wraz z Autorem przeżyć historię, poznać smak zwycięstw i gorycz klęski.

"Chłopak z Warszawy" to niezrównana opowieść o przetrwaniu i oporze podczas jednego z najbardziej wstrząsających wydarzeń drugiej wojny światowej, przywołana przez człowieka należącego do nielicznej już grupy żyjących weteranów heroicznego polskiego lata. Andrzej Borowiec dedykuje swoją książkę wszystkim chłopakom z Warszawy - "szczególnie tym, którym nie dane było dorosnąć".

Chłopak z Warszawy
Numer ISBN

978-83-7818-551-2

Wymiary

150x225

Gatunek

Historia Polski,Pamiętniki, dzienniki, wspomnienia

Oprawa

3

Liczba stron

432

d2734sy

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2734sy
d2734sy
d2734sy