Trwa ładowanie...
d2075gi
25-08-2012 00:00

Chiny - historia i teraźniejszość

książka
Oceń jako pierwszy:
d2075gi
Chiny - historia i teraźniejszość
Rok wydania
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Ponad pięć tysięcy lat kulturowej izolacji Chin od Zachodu sprzyjało powstawaniu wielu nieporozumień i stereotypów w postrzeganiu tego najliczniejszego narodu świata. Nieustannie zajęta własnymi sprawami Europa nie do końca rozumiana jest także przez Chińczyków.

Ogromne tempo rozwoju gospodarczego współczesnych Chin sprawiło, że są one jednym z motorów światowej gospodarki. Przewiduje się, że za kilkanaście lat staną się gospodarczym liderem świata. Jednocześnie można mówić również o ekspansji chińskiej kultury. Na zachodzie panuje bowiem swoista "moda" na filozofię taoistyczną, konfucjanizm i chińską odmianę buddyzmu. W wielu krajach, także w Polsce powstają Instytuty Konfucjańskie, które propagują idee chińskiej filozofii.

W dalszym ciągu jednak wiedza przeciętnego Europejczyka na temat Państwa Środka jest niewielka. W sądach na temat polityki współczesnych Chin oraz pytaniach o szanse demokracji za Wielkim Murem najczęściej nie uwzględnia się specyfiki tego kraju i kultury jego mieszkańców.

Chiny - historia i teraźniejszość
Wymiary

135x210

Oprawa

1

Liczba stron

316

d2075gi

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2075gi
d2075gi
d2075gi