Trwa ładowanie...
dgu08q9
15 kwietnia 2010, 00:00

Chcieć i mieć. Samowiedza obyczajowa w Polsce czasu przemian

książka
Oceń jako pierwszy:
dgu08q9
Chcieć i mieć. Samowiedza obyczajowa w Polsce czasu przemian
Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Minione stulecie było dla Polski czasem gwałtownych przemian: politycznych, społecznych, estetycznych, technologicznych.

Był to także okres rewolucyjnych zmian obyczajowych – zapoczątkowanych zostało wiele niezauważalnych często procesów kształtujących obecnie nasze życie.

Małgorzata Szpakowska, wykorzystując przede wszystkim dokumenty życia społecznego – m.in. pamiętniki oraz listy nadsyłane do redakcji czasopism – analizuje zmiany zachodzące w obyczajowości i świadomości Polaków od czasów powojennych aż do współczesnych.

Szczególnie uważnie przygląda się ostatniemu trzydziestoleciu i cezurze, jaką był rok 1989, starając się pokazać najważniejsze elementy składające się na ulotną materię zbiorowej świadomości: przekonania i aspiracje, uprzedzenia i fobie, normy zachowań i zanikanie kolejnych tabu.

Chcieć i mieć. Samowiedza obyczajowa w Polsce czasu przemian
Numer ISBN

83-89291-30-4

Wymiary

145x205

Gatunek

Kulturoznawstwo i antropologia

Oprawa

6

Liczba stron

288

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgu08q9
dgu08q9
dgu08q9
dgu08q9

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj