Trwa ładowanie...
d10jjhw

Caspar Lee

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA, fot: Gage Skidmore

Caspar Lee to osobowość znana z mediów społecznościowych, przede wszystkim z YouTube'a, obecnie również aktor. Urodzony w 1994 roku vlogger jest aktywny na Twitterze i Instagramie, działa też w innych branżach rozrywki, wystąpił w kilku filmach, jest współautorem książki biograficznej "Caspar Lee".

Caspar Lee – kariera

Początki kariery Caspara Lee w mediach społecznościowych sięgają 2011 roku, gdy założył kanał w serwisie YouTube. Stał się znany jako "dicasp", później zmienił nazwę kanału na "Caspar". W styczniu 2018 roku miał ponad 7,5 mln subskrypcji i ponad 870 mln wyświetleń, na Twitterze śledziło go blisko 6 mln użytkowników, a na Instagramie – 3,5 mln.

W 2014 roku Caspar Lee był częścią grupy YouTube Boyband, która zbierała pieniądze na rzecz organizacji charytatywnej Comic Relief. O akcji i zaangażowanych w nią youtuberach napisał dziennik "The Guadian". Występy telewizyjne i filmowe Caspara Lee obejmują amerykańską serię "Web Therapy" i film komediowy "Spud 3: Learning to Fly" (2014), w ktorym zagrał również muzyk Troye Sivan. Caspar Lee pojawił się też w wyprodukowanym przez BBC Worldwide dokumencie komediowym "Joe and Caspar Hit the Road " (2015) oraz jego kontynuacji "Joe and Caspar Hit The Road: USA" (2016). Wystąpił też w komedii z 2016 roku "Laid in America".

W 2015 roku Caspar Lee był nominowany do tytułu ulubionego vloggera UK podczas gali Nickelodeon Kids' Choice Awards.

Caspar Lee – życie prywatne

Caspar Lee urodził się w 1994 roku w Londynie, jednak wychowywał się południowoafrykańskich miastach Knysna i Durban. Gdy miał sześć lat, zdiagnozowano u niego zespół Tourette'a. W 2014 roku Caspar Lee opuścił Republikę Południowej Afryki i przeprowadził się do Londynu.

Biografia Caspara Lee

W maju 2016 roku miała premierę biografia popularnego youtubera, ukazała się pod tytułem "Caspar Lee". Książkę napisała matka Caspara, Emily Riordan Lee, ale w pracach nad publikacją uczestniczył również sam zainteresowany. Polskie wydanie biografii ukazało się w 2017 roku nakładem wydawnictwa Egmont.

Caspar Lee
Data urodzenia

24.04.1994

Miejsce urodzenia

Londyn

Bibliografia
d10jjhw

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10jjhw
d10jjhw
d10jjhw