Trwa ładowanie...
d34m0z7
13-09-2013 00:00

Carlo Maria Martini - niepokorny kardynał

książka
Oceń jako pierwszy:
d34m0z7
Carlo Maria Martini - niepokorny kardynał
Tytuł oryginalny

Carlo Maria Martini. Il profeta del dialogo

Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Kościół jest spóźniony o 200 lat. Dlaczego się nie otrząśnie? Czy to strach? Lęk zamiast odwagi? Przecież wiara jest fundamentem Kościoła. Wiara, ufność, odwaga - mówił w ostatnim wywiadzie, na kilka miesięcy przed śmiercią, Carlo Maria Martini.

Dla jednych symbol postępowego nurtu w Kościele, dla innych antypapież, którego poglądy ocierały się o herezję. Nawoływał do "nawrócenia" i wielkiej przemiany Kościoła. Apelował o zmianę rygorystycznego stanowiska w kwestiach seksualności i sytuacji osób rozwiedzionych. Wydawał się otwarty na możliwość dopuszczenia w Kościele kapłaństwa żonatych mężczyzn. Gorący orędownik dialogu między ludźmi wszelkich nacji, religii i przekonań. Wybitny znawca Biblii. Człowiek głębokiej wiary oddany Bogu i Kościołowi.
Kim naprawdę był Carlo Maria Martini? Czy rzeczywiście przekraczał granice ortodoksji, czy był jedynie niezrozumiany przez tych, którzy nie chcieli lub nie umieli go słuchać?
Książka Andrei Torniellego przedstawia portret wielkiego kardynała i wielkiego człowieka, jednego z najbardziej niezwykłych hierarchów współczesnego Kościoła.

Carlo Maria Martini - niepokorny kardynał
Numer ISBN

978-83-7767-913-5

Wymiary

135x210

Gatunek

Biografie i autobiografie,Religia i religioznawstwo

Oprawa

1

Liczba stron

292

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34m0z7
d34m0z7
d34m0z7