Trwa ładowanie...
d4hs55j

Całuj i mów. Prawdziwa historia pocałunku

książka
d4hs55j
Oceń jako pierwszy:
Całuj i mów. Prawdziwa historia pocałunku
Tytuł oryginalny

Kiss and Tell. An Intimate Story of Kissing

Autorzy
Wydawnictwo
83-7279-012-4_33279_F.jpg
Inne

Bezsprzecznie najlepszy z dotychczas wydanych przewodników po całowaniu. Jego autorką jest młoda i bardzo utalentowana amerykańsko-kanadyjsko-włoska dziennikarka, specjalizująca się w pisaniu publikowanych na łamach ekskluzywnych magazynów (m.in.: "Flare" oraz "Chatelaine") artykułów na temat stylów życia, seksu, mody. Tym razem zabiera czytelnika we wspaniałą podróż po świecie, w którym wszystko ma wspólny mianownik - pocałunek (całusek, buziaczek, etc.).

Czy przy pocałunku działają na nas feromony partnera? Jeśli tak - czy przyciągaja nas do siebie pokrewieństwo dusz, czy raczej zapachów? Czy "francuski pocałunek" na pewno pochodzi z Francji? A takie zwierzęta - czy one też potrafią się całować? Dlaczego najlepiej sprzedawanym kosmetykiem na świecie jest szminka do ust? Czym jest "chemia miłości"? Jak całowano w Antyku, jak w średniowieczu, jak w Renesansie, a jak w wyuzdanej epoce markiza de Sade?

Jakie istniały niegdyś szkoły pocałunków? Jak całować dziko i namiętnie, a jak czule i delikatnie? Co to jest "pocałunek śmierci" i czym się różni od "pocałunku wampira"? Skąd się wziął biblijny "pocałunek Judasza"? Jaka postać historyczna miała przydomek "maestro całowania"? Kto najpiękniej i najbardziej zmysłowo uwiecznił pocałunek na płótnie, w marmurze, na kartach książki, na fotografii, na taśmie filmowej? Czy na ciele kobiety i mężczyzny istnieją specyficzne strefy erogenne, które można pobudzić wyłącznie pocałunkiem? Jak w latach 60-tych tańczono eskimoski taniec "Let's Kiss"?

d4hs55j
Całuj i mów. Prawdziwa historia pocałunku
Numer ISBN

83-7279-012-4

Wymiary

150x170

Gatunek

Humor i satyra,Kulturoznawstwo i antropologia,Humor i satyra,Kulturoznawstwo i antropologia

Oprawa

7

Liczba stron

266

Inne wydania

Warszawa - 2004-12-06

Podziel się opinią

Share
d4hs55j
d4hs55j
d4hs55j
d4hs55j