Trwa ładowanie...
d45mbts

Brygida Grysiak

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Brygida Grysiak była ambasadorką krakowskich Światowych Dni Młodzieży. Uważa, że zawód dziennikarza to swego rodzaju misja. Sukcesów wydawniczych gratulował Brygidzie Grysiak Leszek Miller, a politycy bardzo ją cenili.

Brygida Grysiak - życiorys

Brygida Grysiak ukończyła Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej na UJ w Krakowie. Pracowała jako dziennikarka w ”Gazecie Krakowskiej”, ”Alter Ego”, Radiu Kraków. Współpracowała z TVP2 (”Dzieci i ryby”), TVN (”Fakty”, ”Dzień dobry TVN”), a obecnie związana jest z TVN24 (relacje z sejmu przez 10 lat, obecnie ”Czarno na białym”). O Brygidzie Grysiak mówiono, że jako jedyna przedstawicielka swojego zawodu, przychodząca na posiedzenia komisji sejmowych, czytała je wszystkie i rozumiała ich treść.

Brygida Grysiak prywatnie

Na ślubie Brygidy Grysiak z Konradem Ciesiołkiewiczem, byłym rzecznikiem prasowym jednego z rządów, bawił się m.in. Kazimierz Marcinkiewicz. Brygida Grysiak urodziła syna oraz córkę i jest aktywną działaczką na rzecz ruchów pro-life. Kilka lat temu Brygida Grysiak wspierała chorych na raka, zmarłego już rzecznika prasowego SLD, Tomasza Kalitę oraz rocznego chłopca i jego rodzinę.

Brygida Grysiak – książki i nagrody

Nakładem Znak Społeczny Instytut Wydawniczy Sp. z o.o. w 2012 roku ukazała się książka Brygidy Grysiak ”Kochają mnie do szaleństwa. Prawdziwa historia Jureczka”. To zbiór historii kobiet, które urodziły dzieci mimo usłyszanych od lekarzy wyroków. Ponadto Brygida Grysiak interesuje się tematyką religijną, a za autorytet uważa Jezusa Chrystusa. Tak powstał chociażby wywiad-rzeka z jednym z księży o nieznanych faktach z życia papieża Jana Pawła II czy ”Kobiety w życiu Jana Pawła II” (nakładem Centrum Myśli Jana Pawła II) – przybliżenie czytelnikowi postaci Matki Teresy z Kalkuty, Faustyny Kowalskiej, Edyty Stein.

Brygidę Grysiak odznaczono m.in. nagrodami Dziennikarzy Małopolski, Nagrodą ”Ślad” oraz brązowym medalem im. Jana Pawła II. Podkreślano obiektywizm i nieczęsto spotykany profesjonalizm dziennikarki.

d45mbts

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45mbts
d45mbts
d45mbts