Trwa ładowanie...
dtwpe4j

Brigitte Bardot

Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0
Źródło: Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0

Brigitte Bardot próbowała popełnić samobójstwo jako szesnastolatka, ponownie już w ciąży, nigdy nie zrobiła sobie żadnej operacji plastycznej, o mało nie straciła wzroku w wyniku uszkodzeniu siatkówki oka po zrobieniu jej zdjęcia z bliska przez reportera w Nowym Jorku. Nawet poród jedynego dziecka Brigitte Bardot (poza tym przyznała się do dwóch aborcji) musiał odbyć się w jej apartamencie za zasłoniętymi zasłonami, gdyż paparazzi czyhali na aktorkę na każdym kroku.

Brigitte Bardot – biografia

Brigitte Bardot tańczyła w balecie, a w wieku 13 lat wstąpiła do Paryskiego Konserwatorium, gdzie spędziła 3 lata. Dzięki znajomościom matki jako 15-latka pozowała dla magazynu mody, a rok później wystąpiła w sesji dla prestiżowego francuskiego ”Elle”, gdzie na planie poznała przyszłego męża. Aktorski debiut Brigitte Bardot miał miejsce jednak dopiero 2 lata później, w 1952 roku. 5 kolejnych lat to aż 17 filmów z udziałem początkującej gwiazdy kina, sztuka ”Zaproszenie do zamku” oraz udane zaprezentowanie się na Festiwalu Filmowym w Cannes. Przez kilka kolejnych lat zyski z eksportu filmów z Brigitte Bardot przekroczyły zyski Francji z eksportu samochodów marki Renault.

Życie uczuciowe Brigitte Bardot, legendy kina i modelingu lat 60,. to pasmo wzlotów i upadków. Po latach możemy poznać szczegóły z wywiadów i biografii, np. ”Inicjały B.B. Pamiętniki”, które ukazały się nakładem Videograf II Wydawnictwa Sp. z o.o. Brigitte Bardot przyznaje, że potrzebowała miłości, była niezwykle kochliwa, obdarzała uczuciem każdego filmowego partnera, ale podobnie szybko się odkochiwała i porzucała mężczyzn, cierpiąc przy tym i tęskniąc już za kolejną zdobyczą. Mężczyźni, z którymi była związana Brigitte Bardot to m.in. Roger Vadim, Jacques Charrier, Gunter Sachs, Bernard d'Ormale (czterej kolejni mężowie gwiazdy), Sacha Distel, Jean Louis Trintignan, Serge Gainsbourgh.

Brigitte Bardot - filmy

Brigitte Bardot była spontaniczną oraz świeżą przeciwniczką udawania i dążyła do maksymalnej naturalności na planie filmowym. Gdy została symbolem seksu na tak ogromną skalę, ochrzczono ją europejską Marylin Monroe. W ciągu niewielu ponad 20 lat Brigitte Bardot wystąpiła w kilkudziesięciu filmach i zakończyła aktorską karierę w wieku 40 lat w 1974 roku. Na wielki ekran nie wróciła nawet dla Marlona Brando. Najważniejsze filmy z Brigitte Bardot to: ”Wioska w Normandii”, ”Manina, dziewczyna bez zasłon”, amerykański ”Act of love” z Kirkiem Douglasem, ”I Bóg stworzył kobietę”, ”Babette idzie na wojnę”, ”Prawda”, ”Życie prywatne”, ”Pogarda”, ”Viva Maria!”, ”Królowe Dzikiego Zachodu” czy ostatni ”Gdyby Don Juan był kobietą”. Po zakończeniu kariery Brigitte Bardot poświęciła się pomocy zwierzętom i walce o ich prawa. Przekazywała wielu organizacjom liczne środki, uzyskiwane m.in. ze sprzedaży pamiątek z filmów z jej udziałem.

Brigitte Bardot
Data urodzenia

28.09.1934

Miejsce urodzenia

Paryż

Bibliografia
dtwpe4j

Podziel się opinią

1
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtwpe4j
dtwpe4j
dtwpe4j