Trwa ładowanie...
18-02-2015 08:19

Bondarowicz, Kempisty, Trzepałka, czyli najlepsze rysunki satyryczne 2014 r. w Muzeum Karykatury w Warszawie

Na początku marca Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie zaprezentuje najlepsze karykatury i rysunki satyryczne 2014 roku. Przy ul. Koziej 11 zagoszczą zabawne i zaskakujące prace artystów karykatury, którzy w ubiegłym roku wzięli udział w organizowanym przez Muzeum całorocznym konkursie na „Rysunek miesiąca”. Wystawę będącą podsumowaniem konkursu oraz indywidualną wystawę prac Zbigniewa Woźniaka można będzie oglądać do 17 maja 2015 r. w siedzibie warszawskiego Muzeum Karykatury.

Bondarowicz, Kempisty, Trzepałka, czyli najlepsze rysunki satyryczne 2014 r. w Muzeum Karykatury w WarszawieŹródło:
d4cp206
d4cp206

Na początku marca Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie zaprezentuje najlepsze karykatury i rysunki satyryczne 2014 roku. Przy ul. Koziej 11 zagoszczą zabawne i zaskakujące prace artystów karykatury, którzy w ubiegłym roku wzięli udział w organizowanym przez Muzeum całorocznym konkursie na „Rysunek miesiąca”. Wystawę będącą podsumowaniem konkursu oraz indywidualną wystawę prac Zbigniewa Woźniaka można będzie oglądać do 17 maja 2015 r. w siedzibie warszawskiego Muzeum Karykatury.

Na ekspozycji „Najlepsze z najlepszych. Rysunki roku 2014” zobaczymy ponad 100 najlepszych rysunków satyrycznych i karykatur laureatów konkursu, zdobywców I, II i III nagród oraz wyróżnień honorowych, uznanych artystów i przedstawicieli młodego pokolenia, w zabawny sposób komentujących wydarzenia minionego roku. Znajdą się wśród nich m. in. Marcin Bondarowicz, Henryk Cebula, Robert Kempisty, Wiesław Zięba oraz Maciej Trzepałka.

– Przygotowywana przez nas wystawa stanowi rezultat III edycji ogólnopolskiego konkursu „Rysunek miesiąca: styczeń – grudzień”, którego byliśmy organizatorem – mówi Elżbieta Laskowska, p.o. dyrektora Muzeum Karykatury w Warszawie. – W finałowym rozstrzygnięciu konkursu wzięły udział 134 prace, z których wyłoniliśmy 3 najlepsze. A było z czego wybierać, bo w ciągu 12 miesięcy otrzymaliśmy aż 1794 rysunków konkursowych – dodaje.

Ostateczny werdykt jest następujący:

I nagrodę otrzymał Marcin Bondarowicz za pracę bez tytułu, stanowiącą satyryczny komentarz do sytuacji po tak zwanej aferze podsłuchowej w świecie polskiej polityki.

(img|544132|center)

d4cp206

II nagroda powędrowała do Roberta Kempistego za pracę pt. „Wołodia”, która nawiązuje do konfliktu zbrojnego na Ukrainie i dramatu związanego z tragicznym w skutkach działaniem jednej ze stron.

(img|544133|center)

Laureatem III nagrody został Maciej Trzepałka za niezwykle sugestywną pracę pt. „Święto miłości”.

(img|544134|center)

Wręczenie nagród odbędzie się w czasie wernisażu wystawy pokonkursowej w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie.

d4cp206

Jako druga zaprezentowana zostanie wystawa „Zbigniew Woźniak. Świat satyry”. To prezentacja prac jednego z najbardziej cenionych i ostatnio najczęściej nagradzanych w konkursach twórców karykatury i rysunku satyrycznego w Polsce. Pośród prezentowanych rysunków znajdą się m. in. „Rodacy przy pracy”, „Siewcy” czy „Nowy las”. Indywidualna wystawa artysty stanowi nagrodę Muzeum Karykatury w konkursie „Najlepsze z najlepszych. Rysunki Roku 2013”.

Uroczysty wernisaż odbędzie się 5 marca 2015 r. w siedzibie Muzeum Karykatury w Warszawie. Obie wystawy będzie można oglądać do 17 maja br.

Najlepsze z najlepszych. Rysunki roku 2014

6 marca – 17 maja 2015 r.

wernisaż: 5 marca 2015 r.

Zbigniew Woźniak. Świat satyry

6 marca – 17 maja 2015 r.

wernisaż: 5 marca 2015 r.

d4cp206
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cp206